PDA

View Full Version : Iphone 3G 8 GB / 16 GB - Iphone 2G - Uputstva


iSelektor
08-09-2008, 19:53
Iphone 3G 8 GB / 16 GB - Iphone 2G - Zanimljivo uputstvo za koristiti

Posto sam od skora srecni vlasnik Iphone 3G - 8 GB, resio sam da otvorim temu, koja ce mozda nekad nekome trebati, vezan za sitna uputstva telefona...

http://img167.imageshack.us/img167/3220/appleiphone3guf9.jpg http://img292.imageshack.us/img292/6873/appleiphone3ggpsnp1.jpg

Sinoc dok sam setao po internetu sa njim zablokira mi telefon... Ostane displey (ekran) upaljen i ne reaguje ni na jedno dugme...
Onda sam poceo da cackam i trazim kombinacije...
Za ponovno startovanje telefona iz takvog bloka, jednostavno drzite dugme SLEEP (nalazi se na vrhu desno) i Home dugme (na dnu u sredini), zajedno 10 sec... Onda ce da se ugasi telefon i opet upali!
Pojavice se apple ikonica i posle par sekundi je spreman za rad...

Ako se desi da ipak nije spreman za rad kako treba, onda opet koristite SLEEP dugme na vrhu, koje pritisnite i drzite 5 sekundi pritisnuto...

Posle toga vam se pojavljuje ekran na kojem pise IZGASI (TURN OFF)... Samo se klizac pomeri i gasi se telefon...

Ako zelite klasicni restart telefona, onda drzite HOME (na sredini u dnu telefona) dugme za 6 sekundi pritisnuto i doci ce do restarta telefona, koji traje nekih 4 sek ili sl!!

Toliko sam muke video, da sam sad resio sve sto saznam novo da zapisem ovde...
Inace ima programa za svakoga sto se tice ovog telefona... od GPS.a pa do slika i chata, sve postoji!

Usput sam napravio print screen od mog Iphone-a da vidite sta sam ja sve install na njega...
A da usput, print screen na Iphone 3G se pravi tako, sto se drzi pritisnuto dugme HOME i onda se kratko pritisne dugme SLEEP...
Onda odete u vas folder slike i izvadite slike!
Evo slika kako to izgleda na mom Iphone-u...

http://img380.imageshack.us/img380/9517/folkotekacomiphone3gslihr9.png http://img98.imageshack.us/img98/7040/folkotekacomiphone3gslinx7.png http://img504.imageshack.us/img504/7207/folkotekacomiphone3gslinr7.png http://img224.imageshack.us/img224/6789/folkotekacomiphone3gslimi6.png

Toliko za sada...
Molio bih i druge sto imaju iskustva sa ovim telefonom, da nam pisu... Jer sam siguran da ce prije ili kasnije dosta njih preci na njega... jednostavno je savrsen telefon...

Pozzz Selektor 8)


http://img440.imageshack.us/img440/8676/iphone2g1hm1.bmp

Crni Gruja
08-09-2008, 20:11
Ja znam da je prosli imao problema sa software. Pricao mi je covek koji ga je imao, da ga je 5 puta slao na poprtavku. Na kraju mu dojadilo, i eno mu ga kuci sad, skuplja prasinu.

Koliko je bolja nova verzija? Mislim na software

iSelektor
08-09-2008, 20:24
Brate ja jos nisam primetio da mu nesto fali...
radi ko sat... a to sto on imao problema, moze da se desi individualno...
Ali rade ko sat... Bar ovaj moj... kupljen ne zakljucan... :)

Pozzz 8)

Crni Gruja
08-09-2008, 20:50
Verujes da mu se kanim. Sad cu malo bolje da pregledam sta se sve nudi, ali me nebi cudilo da i ja uzmem jedan takav. Doduse nebi ni bilo sefte da imamo iste telefone :)

iSelektor
08-09-2008, 22:18
Vala brate nimalo se ne kajem... uzeo slusalice za njega, punjac i drzac za auto, za dzoging drzac isto, dockingstation, wireless u stanu i olovku... tu sam jos extra puko 200 eura... i nije mi zao majke mi...
Odusevljen sam telefonom...
Udji negde u prodavnici prvo dje izlozen i zakacen za net... pa se igraj malo sa njim... klizaj prstima preko njega, tako osetljiva nijedna zena nije veruj mi... kako prelazi sa slike na sliku, sa programa na program...

Pozzz 8)

adnan
08-09-2008, 22:54
... klizaj prstima preko njega, tako osetljiva nijedna zena nije veruj mi...

Zavisi ciji prsti klize preko zene, zena ti je kao violina ako znas da sviras dobro zvuci ako ne katastrofa....

:):):)
Pozz...
Violinista

iSelektor
08-09-2008, 23:16
Hehe
jes tako nekako... ipak 8)

NeXeN
09-09-2008, 00:07
tu sam jos extra puko 200 eura... i nije mi zao majke mi...

eh,sto nam se isfali...
imam i ja slican, i na njega mozes da klizas prstima po ekranu (se k310i :smeh2: )
p.s. salim se,nemoj da bude ko za "olos"

post post scriptum: da ga zdravo i veselo koristis sto lepsih da promijenis ;)

iSelektor
09-09-2008, 00:26
hahahah ono jes, moze da se vidi i tako... da se falim, ali sta cu kad sam po profesiji, proizvodjac violina 8)

ado
09-09-2008, 00:28
Pa koliko kosta taj telefon ? Nov ?

iSelektor
09-09-2008, 02:23
izmedju 700 i 800 eura... zavisi gde ubodes...
a ako sklopis neki ugovor onda i jeftinije prodjes...

Pozzz 8)

iSelektor
16-09-2008, 20:36
Evo jos jedna sitnica za takozvani Iphone (Befreiphone)... Ovaj naziv Befreiphone koristim zbog nagradne igre... i nije vezan za temu...

Kako napraviti, sopstvene melodije za Iphone...

Jednostavno isecete ono sto vam treba, iz pesme ili neki zvuk i sl... i ne smije da bude duzi od 40 sekundi...

Taj fajl koji je u way ili mp3 formatu otvorite ili prebacite u program ITUNES... i u njemu ga konvertujete u AAC format...
Nadjite taj fajl u komp... i preimenujte ga u melodija.m4r
Pre toga je u formatu m4a...
Onda taj fajl opet pustite u ITUNES i kada prikacite iPhone na komp, automatski ce prepoznati melodiju kao zvono...
Posle vam samo jos treba da sinhronizujete telefon sa ITUNES i to je to...
Imate vase sopstvene melodije!

Pozzz http://www.f-ton.org/forum/images/smilies/icon_cool.gif

Sjenicak__NL
24-09-2008, 17:23
Zlatko, jel znas mozda kako da kopiram brojeve sa SIM kartice u iphone?? Koristim YESSIM jer drugacije nemoze da se odkljuca da bi koristio i druge kartice

iSelektor
24-09-2008, 18:44
Kako ne moze da se odkljuca... Koji ti je iphone i koji je firmware na njemu...
Uradis mu Jailbreak i ne razmisljas vise o Yessim-u...
A i za yessim je potrebno znati koji je telefon i sve ostalo...
Ja sam relativno nov sa iphone-nom ali svaki dan procitam tonu stvari i sprobam tonu noviteta... naravno sve snjuham po netu...
Tako da bi ja tebi mogao pomoci, moras ti meni napisati vise o tvom telefonu!

Pozzzz 8)

Sjenicak__NL
24-09-2008, 21:05
radi se o Iphonu 3G 8GB verzija 2.0.1 (5B108), oficijalno moze da se koristi na T-mobile samo a sa yessim-om mogu da koristim i druge kartice od drugih operatera i Jailbreak je uradjen.. ako treba jos neka informacija ti mi javi...pokusavo sam dosta metodi ali nikako da uspem da prebacim listu sa SIM kartice mozda je zbog YESSIM

iSelektor
24-09-2008, 21:10
Prvo moras da stavis novi software, mnogo je brzi i bolji...
Znaci preko Itunes verzija 8.0 napravis prvo update za firmware na 2.1
Onda cemo da gledamo dalje...

P.s. napravi backup iPhone-a prvo... pa tek onda osvezi firmware

Pozzz 8)

ALMIR-
24-09-2008, 23:23
Ja sam cuo da nemoze da se prekopira sa SIM kartice, ali opet nemojte mi verovati. Danas je jedan moj rodjak traziio i trazio tu opciju i nije mogao da nadje. p.S. u pitanju je prosla verzija iPhone-a

Sjenicak__NL
24-09-2008, 23:35
Almire, 2G nije problem ako budem nasao onaj program postavi cu ti ovde da skines brojeve sa SIM kartice

iSelektor
24-09-2008, 23:50
Meni je brate sve ucitao sa kartice... Svi su brojevi tu...

ALMIR-
24-09-2008, 23:51
Ma ok ja samo kazem da sam cuo i to nje moj tel. Pozzzzz

Crni Gruja
13-11-2008, 17:21
E ovako. Nabavio sam iPhone 3G iz Nemacke i zakljucan je za T-Mobile, T-Com, kako li se vec kaze. Ali ja sam nasao RebelSim kao resenje, narucio i dobio danas. E sad kaze da telefon mora ili da bude koriscen ili da mu je uradjen JAILBREAK prije nego sto ta kartica moze da pocne da deluje. E sad mene zanima sta je taj Jailbreak i kako se to radi.

Kada ubacim karticu, samo mi pokazuje USB kablo i strelicu od njega do ikonice za iTunes, i nista osim SOS poziva ne mogu da radim. Zlajaaaa, pomagaj brateee :)

Sjenicak__NL
13-11-2008, 18:51
Jale brate, i ja koristim iphone pomocu te metode..samo sto se kod mene ta kartica zove Yesim...JAILBREAK se radi da bi koristio razne aplikacije i nikakee veze nema sa otkljucavanjem telefona.. a reci mi kako reaguje iphone kad ga upalis bez kartice

iSelektor
13-11-2008, 19:01
E brate moj, dobrodosao u klub Iphone-naca hehee
Pa dje ga bas nadje u nemackoj...
No dobro...
U sustini si uzeo najgoru od svih postojecih varijanti... ne treba ti ni jailbreak ni nista da bi ti kartica radila sa RebelSim...
http://www.craphound.com/images/587_Universal_Unlock_Card_for_iPhone_Nokia_sony_er icsson_Motorola.jpg

Ja sto sam citao po netu, kazu, nestane im mreze po nekoliko sati pa opet dodje... ne radi im 3G kako treba
Jailbreak ti nije potreban da bi radio telefon, on je samo za instaliranje aplikacija, koje su van appstore-a... ili su dobili odbijenicu od njih da se pojave u store-u...

Jesil probao da ne trazi samo baterija da mi se napuni...?
Ili jesil uradio ovo vec?
http://www.youtube.com/watch?v=H0ECHunyGEw

Stvarno nemam nekog iskustva sa rebelsimom, ali zajedno cemo da probamo da resimo stvar, ili ako si vec resio, pisi nam o tome... da znaju drugi ubuduce!





Pozzzz i javi se...

Crni Gruja
13-11-2008, 19:21
Veceras ocekujem poziv od tipa kod kojeg sam narucio karticu, da vidimo sta cemo.

Sjenicak, kada upalim tel bez kartice istomi se pojavljuje. Samo usb kablo i strelica od njega do iTunes. Sta mu to dodje neznam. Nisam ni imao vremena da malo procackam po tome, da vidim sta moze tu da se uradi.

Zlaja, ovamo nema jos software resenja za otkljucavanje iPhone 3G, tako da je RebelSim i tome slicni aparati neophodan. Veceras kad se cujem sa ovim tipom javicu vam sta je bilo, pa da imamo i taj info ovde, sto kazes mozda nekom zatreba. A recenzije na svedskoj stranici za rebelsim su bile odlicne, malo je ko imao nesto lose o njoj da kaze. Pobedila na testovima za te stvarcice ovde kod nas.

Zaboravih da kazem. Napunjena je baterija jos neki dan, samo se kartica cekala. I iseko sam sim karticu, inace nebi mogla da udje u telefon ;)

Ljubac :)

Sjenicak__NL
13-11-2008, 19:35
Zlatko, da nezns mozda kako da ubacim word document sa PC na iphone i da mogu da ga sacuvam u iphone..moze i pdf???

RebelSim ili YeSim kod mene radi super i nemam nikakvih probema jedino kad ugasim iphone i kad ga opet upalim onda nisam dostupan..sto znaci cim upalim iphone moram nekog nazvat i pricat nekoliko sekundi da bi se Yes Sim aktivirao i onda je sve OK do sledeceg gasenja

A evo i linka za JAILBREAK

http://www.youtube.com/watch?v=qzM4YBNfKLE

iSelektor
13-11-2008, 19:36
a Grujane da mu uradis jedan reset?
Drzis HOME dugme zajedno sa dugmetom za gasenje... na vrhu telefona desno... 10 sekundi i napravis mu jedan reset...

Da vidimo sta ce se onda desiti...

CMoks

Crni Gruja
13-11-2008, 20:05
2:08 na ovom video, to je ta slika koja meni stoji :)

Probacu i da ga resetujem kad dodjem kuci ako mi ovaj nesto drugo ne bude reko :)

iSelektor
13-11-2008, 20:15
Sjenicak... Postoji program Airsharing, sa njim moze... ja sam skinuo sebi u appstore, dok je bio dzabe, sad hoce cini mi se para za njega...
A druga alternativa, koja 100 % radi i o kojoj sam juce na folkoteka.com forumu pisao je...
Posalji sebi na email pdf ili doc fajl... i otvori u iphonu... onda mozes citati sa njega...

A mislim da postoji jos jedan program zove se Files lite... ja sam ga install ali nisam jos probao...

Pozzz 8)

Sjenicak__NL
13-11-2008, 22:05
Meni je ovako uspelo da ubacim word, pdf i ostala documenta , jes da je teza metoda ali radi super:

Ako imas JAILBREAK na iphon uradjen onda ides na CYDIA i skines program koji se zove DOCS... takodje sta treba da uradis jeste da isto sa CYDIA-e skines openSSH program koji ce ti KASNIJE trebat da umrezis PC sa iphonom preko WI-FI-a (konekcija izmedju PC i IPhona mora iskljucivo preko WI-FI-a bit) kada to zavrsis onda treba da skines WinSCP i instaliras na PC.. kada instaliras pokrenes program i napravis konekciju sa Iphonom uz pomoc IP adrese...username je- root a password je- alpine...kada napravis konekciju sa ljeve strane u WinSCP su mape iz kompijutera a sa desne su mape od Iphona sad ides u mapu VAR pau mapu MOBILE pa MEDIA pa ROMs ( ako nemas ti namestis novu mapu F7) pa u ROMs napravis mapu GBA udjes u mapu GBA i u toj mapi kopiras dokument ili pdf koji zelis na iphone da citas...kada to zavrsis onda se vratis na Iphon pa ides u DOCS i u mapu GBA stoje documenta koje si kopirao...
Eto toliko za nocas o IPHONU a sutra cu pokusat da napisem kako da krekujes Iphone da bi koristio i aplikacije koje se PLACAJU tj. da ih imas za DZ..

Pozdrav za vas

Sjenicak__NL
14-11-2008, 11:48
Zlatko,
evo link na kojem je sve objasnjeno kako da krekujes Iphone da bi koristio aplikazije DZABE.. Meni je uspelo i radi super..samo kad ga krekujes moraces PRVO jednu igricu ili program koji je GRATIS u App store da skines i legalno instaliras..
Posto je upustvo na egleskom i ako nekom zatreba pomoc nek se javii...

SRECNOOOOOO i EVO LINKKKK

http://www.iphonedownloadblog.com/how-to-add-ipa-apps-to-your-iphone/

Sjenicak__NL
18-11-2008, 12:45
Evo i link ako nekom zatreba za JAILBREAK

http://www.iphone-hacks.com/forums/about1644.html

SRECNO

Crni Gruja
18-11-2008, 22:50
Zar ovo nije za stari firmware ili se meni cini?

ja cu jos malo pa da dignem ruke, ne mogu ono govno da pokrenem, sanse nema. Sklonio sam onu sliku, sad dodjem do menija, ali nikako da dobijem mrezu sa onom fake karticom.

iSelektor
19-11-2008, 01:47
Jebi ga Grujo, to je problem sa takvim karticama, ne preostaje ti nista drugo, nego da je reklamiras i kupis novu od druge marke...
Da probas...
Koji imas firmware u telefonu?

Pozz 8)

Crni Gruja
19-11-2008, 02:53
reci mi kako se gleda pa cu ti reci koji je :)

Mada ja mislim da je 2.1. (reci mi sad ako sam lupio nesto zesce) :D

iSelektor
19-11-2008, 03:48
Brate ides na Iphone Setup, ikonica sa zubcanicima (pise na slici: settings):

http://farm3.static.flickr.com/2283/2199466357_3df367a6ea.jpg


Pa kad nju kliknes... Ides na general

http://2aday.files.wordpress.com/2007/11/iphone-set.jpg

I onda treba da ti se pojavi opcija INFO... tu pritisnes i vidis verzija koja ti je...

Trenutno aktuelna verzija je 2.1
Ali 21.11.2008, znaci prekosutra, izlazi verzija 2.2.

Evo ti moja slika setupa kako izgleda!

http://img260.imageshack.us/img260/9669/iphonesetupphototx2.jpg

To gde pise verzija...

Crni Gruja
19-11-2008, 04:57
Hajde videcu to sutra pa ti javim. Znaci nisam se zajebo, ja mislim da je i kod mene 2.1

Tahirovce
19-11-2008, 08:32
Ne moze to bez kabla.....

STRANAC
19-11-2008, 10:09
Ne moze to bez kabla.....
:smeh2::smeh2::smeh2:
to je i moja omiljena....
e,legenda si...

Crni Gruja
19-11-2008, 18:35
Hehehe, napravio saaaaammmmm :mrgreen:

jos samo da skontam ovo cvudo, sve cemo posle lako. Maloprije mi zvoni telefon prvi put, i umesto ACCEPT, Jale majstor klika DECLINE i spusti slusalicu :)

Crni Gruja
20-11-2008, 15:40
Zlatko, isti mi je firmware ko i tvoj, sad sam video. Vidi posalji mi link za program kojim si ti radio jailbreak, da uradim i ja. Probao sam sa onim quickpwn sa onog videa, ali ne mogu da pronadjem telefon kad mi trazi, neznam dje da trazim kad kliknem browse. A ovaj drugi Sjenicakov link mi se cini da je za stariji firmware.

iSelektor
20-11-2008, 18:25
Brate nemoj odmah jailbreak...
Probaj prvo klasicni ITUNES sa apple.com, tamo ima tona software-a besplatnog i mnogo dobrog za iphone...
Vidi prvo sa njima pocni, pre nego sto predjes na druge "ne proverene" programe...

Pozzz 8)

Sjenicak__NL
20-11-2008, 19:18
Jale, ja sam uradio jailbreak uz pomoc onog linka.. i nije bitno koja je verzija trenutna.. bitno je koju ces verziju da krekujes.. evo sad ti postavljam direktan link gde mozes da skines krekovanu firmware 2.1 i ubaci je u Iphone uz pomocu ong linka gore...

LINK ZA (krekovanu verziju )Firmware 2.1

http://rapidshare.de/files/40463963/iPhone1_1_2.1_5F136_Custom_Restore.ipsw.html

SRECNO

"Ne provereni", ko ima para netreba se ni mucit...najlakse je platiti i neboli glava

Crni Gruja
23-11-2008, 13:01
Sjenicak, posto ti koristis fake sim da te pitam imas li isti problem ko ja. Ne mogu da se povezem sa iTunes, javlja mi da sim katica nije vazeca. desava li se to i tebi?

Sjenicak__NL
23-11-2008, 22:05
Jale brate, ja takvih problemam nemam niti sam imao..ja mislim da bi se povezao sa iTunes nije bitna sim kartica

iSelektor
23-11-2008, 23:01
Da uopste nije bitna kartica...
Desavali se bilo sta brate kad prikacis komp i iphone sa kablom?
Jel pocne hdd da radi i nesto kao install USB driver za IPHONE...

CmoX

Crni Gruja
24-11-2008, 06:31
pa ja tako iTunes u kompui povezujem sa telefonom, preko usbm kabla. Samo prviuput kad sam prikopcavao su se drveri instalirali, i onda nista. A ima veze kartica. Probajte da izvadite sim karticu pa povezite iTunes u kompu sa telefonom preko usb kabla kao ja, videcete da ce vam iskociti text da nema sim kartice i da je ubacite. Meni i kad ubacim pokazuje da nije validna

Crni Gruja
24-12-2008, 17:24
DEV Team je konacno slomio baseband iPhone 3G, i od nove godine ce program biti dostupan da se skine. Pricam o otkljucavanju telefona od operatora za koji je zakljucan. Ali postoje 2 uslova koji ce vas telefon morati da ispuni da bi ovo otkljucavanje uspelo. Prvi je da telefon mora biti jailbreakan, a drugi da je baseband-software bude najvise 2.11.07.

Vise info o svemu ovome, kao i video dok MuscleNerd to radi uzivo, na http://blog.iphone-dev.org/

Elvis-Eko
01-01-2009, 15:37
Imam jedno pitanje. Ja sam prije neki dan uzeo cerki Ipod touch 16GB. Pomogao sam joj da prebaci sve fajlove iz kompjutera u ipod ( slike, videos, muziku ) ali kad zelim da prebacim games, ne ide.
Izgleda`da je potreban neki poseban program za to ili sta ja znam. Jel zna neko nesto o tome ?
Pokusao sam da pronadjem nesto u upustvo koje sam dobio kad sam kupovao ali tu nema nista da pise

Crni Gruja
02-01-2009, 12:09
Uhhhh... Neznm kako to ide sa ipod touch, ali kod iPhonea znam da se igrice skidaju preko iTunes, u AppStore-u.

iSelektor
03-01-2009, 08:45
Ipod mu dodje isto kao iphone, samo bez opcije telefona...
Povezi ga sa Itunes i AppStore i skidaj sve sto ti treba...
A mala tajna... mozes Ipod da koristis i kao telefon, ako mu instaliras TRUEPHONE program... I gde god u blizini ima wireless, moze da se konektuje i telefonira za male pare... To je isto moguce sa programom NIMBUZZ kojeg takodje ima besplatno u appstore-u... Tu moze da koristi skype i da telefonira sa osobama preko skype.a!

Ja sam na truephone sebi uplatio 5 eura i ne mogu da ih potrosim... A nonstop visim na telefonu!

Pozzz 8)

Crni Gruja
03-01-2009, 13:10
Eeee, hoces li da otkljucavas iPhone ili ti inace koristis tog operatera sto si sa njim i dobio?

Sjenicak__NL
17-02-2009, 12:52
Zlatko, Jale imatel kakavu korisnu aplikaciju za nas Iphone korisnike a da mozemo da je skinemo sa Cydia ili u App Store...

iSelektor
17-02-2009, 14:15
Ja fakat skidam sve u app store... jer mi je najsigurnije i znam da je proslo sve njihove testove... Najvise koristim:

Tuner (nije besplatan): ali sa njim slusam radio amaro i na auto putu vozeci 170 km/h :)
Nimbuzz (besplatan): aplikacija za MSN, SKYPE, ICQ, FACEBOOK, GOOGLETALK itd chatovanja
FRING (besplatan) isti kao Nimbuzz samo sto uz njega mozes da koristis SIP tipa internetcalls, i zoves dzabe gde god imas wireless ili egde ili 3G.
Banner Free (besplatan) jako dobra aplikacija za zezanje i skrolovanje texta na iphone-u.
FaceBook (besplatno) sve opcije za koriscenje FB putem mobilnog.
Google Earth (besplatan) svi ga znamo i gledamo slike nase zemlje
PhoneZap (besplatan) programcic neobavezan ali zanimljiv ljudi salju slike iz svih strana svijeta
Translator (besplatan) na brzinu nesto prevesti sa na... ima i nas jezik!

U svakom slucaju, ja sam napunio telefon do vrha sa programima, vise se ne da instalirat od 144 aplikacije u tel i ja sam ga napunio sa njima... i svaka mi je zanimljiva i svaka mi je korisna...

Stim da ja imam i dosta kupljenih aplikacija u telefonu, za GPS, navi itd... jednostavno uzivam u tome i nije mi zao

Pozzz 8)

Crni Gruja
17-02-2009, 16:23
Od ovih Zlatkovih imam BannerFree i Facebook. Ja nesto pretyezno skidam igrice, cisto kolko da ubijem vrijeme. Dvije su me zarazile toliko da ne mogu da se odvojim od telefona, po cio dan ih igram. PapiJump i Labyrinth. A jos jednu koju bih izvojio je Bredbandskollen, ali je na svedskom, i meri brzinu 3G-a ili Wirelessa, zavisi sta se koristi. Ali bice jos uskoro, pa cu postavljati ovde kako koju skinem, a svidi mi se.

Od tema mi se dosad najvise svidela iComplete. Lijepo uradjena, lake boje ne ubijaju u oci. Predlozite i vi koju temu ovde, da testiram, to volim da mijenjam cesto.

Elvis-Eko
17-02-2009, 19:46
Ja nesto pretyezno skidam igrice, cisto kolko da ubijem vrijeme. Dvije su me zarazile toliko da ne mogu da se odvojim od telefona, po cio dan ih igram. PapiJump i Labyrinth.


Heheheh a ja najvise volim da igram sudoku na ipod, helac bi

Elvis-Eko
17-02-2009, 19:48
Nimbuzz (besplatan): aplikacija za MSN, SKYPE, ICQ, FACEBOOK, GOOGLETALK itd chatovanja





E Zlaja, ja imam samo AIM u ipod touch, jel mogu pomocu ovog programa da koristim i msn ?

iSelektor
17-02-2009, 20:01
Ne brate ne mozes... Moras install bar jedan od gore navedenih... znaci: Nimbuzz, Fring ili IM+
Svi su besplatni i ima ih u appstore... Mada ovi programi rade i na svim drugim telefonima, koji imaju symbian operativne systeme!


Pozzz 8)

Elvis-Eko
17-02-2009, 20:04
Hvala Zlaja, sad cu u apstore pa cu da probam

iSelektor
17-02-2009, 20:14
Po mome najbolji je fring jer mozes da koristis SIP opciju, i putem WIRELESS-a (W-LAN) telefonirati...
Ako to uradis i budes hteo da saznas vise detalja za SIP telefniranje... samo priupitaj... napisacemo nesto

Pozzz 8)

Elvis-Eko
17-02-2009, 20:21
A to me ne zanima Zlaja, imam telefon za telefoniranje po Americi free a dalje nije skupo, dzabaluka
Trebam isprobat te druge programe, neke od njih imam ali Nimbuzz nisam imao

iSelektor
17-02-2009, 20:27
Dobro ovo ti je opcija gde god se nadjes u svijetu gde ima bezicni internet... mozes da telefoniras za DZ na fiksne telefone u cijeloms svijetu!

Pozz 8)

Crni Gruja
19-04-2009, 14:07
Imam neke slike koje bih da povadim iz iPhone-a. Do skoro mi je, kad prikacim tel za komp, iskakao i mali prozorcic da otvorim mape. Ne u iTunesu, nego kao "externi disk" ili tako nesto. Sada toga prozorcica nema, pojma nemam sto. A u iTunesu ne znam kako da povadim slike. Ima li neko da mi da uputstvo?

iSelektor
19-04-2009, 19:41
Imam najobicnije i naprostije resenje, kako ja radim...

Samo sliku SEND KAO EMAIL... samom sebi...
I eto ti resenje...

A ako ti se ne otvori prozorcic, idi u MY COMPUTER, mora biti tamo, ako ti je USB prepoznao tel!

Pozzz 8)

Crni Gruja
19-04-2009, 21:32
Nema ga, ne prepoznaje ga, isao sam. Hehehe, a imam 170 slika da prebacim, jednu po jednu trebalo bi mi 2-3 dana :)

iSelektor
19-04-2009, 22:04
Pa dobro sta ces drugo ako ga nema, to ti je jedna varijanta...

Inace probaj, da ustekas u komp USB u drugu neku rupu... mora da ga prepozna!

Pozzz 8)

Sjenicak__NL
20-04-2009, 10:23
Jale, slike mozes da preuzmes isto iz mape u directorie..
slike se nalaze u /var/root/Media/DCIM/100APPLE
ili u /private/var/mobile/Media/Photos
Ja koristim WinSCP program da napravim konekciju sa Iphonom..

SELLAM

iSelektor
20-04-2009, 22:28
Al dzaba kad mu njemu komp ne prepoznaje USB, zato sam reko da promeni "rupu" :)


Pozzz

Crni Gruja
21-04-2009, 01:29
To je to, pojma nemam kako to da ga od jednom ne prepoznaje. :S Updatovao sam antivirus skoro, od tad nisam kacio telefon. Neznam da to ne moze da ima neke veze. Hajd videcu nesto. Fala bogu pa ima rupa, ima sve jednu da izredjam :D

iSelektor
21-04-2009, 03:02
Hehehe hajde pa nam javi u kojoj si rupi ostao... 8) i jel uspelo u drugoj rupi...

Sjenicak__NL
21-04-2009, 09:03
Jale, ako imas Wi-FI u kucu, poslu onda mozes da povezes Iphone sa kompijuterom i to sa WinSCP. USB ti za to nije potreban. Kada se povezes preko WI-FI-a (IP adresae moraju bit u istom rangu np. 192.168 .0.1 za PC a Iphone 192.168.0.2) username ti je: root a password je : alpine onda ce on automatski uci u direktorijum /private/var/root/ onda ti navigiraj na onaj direktorijum gde se slike nalaze.. mapa sa dvije tackice ti je opcija da se vratis u predhodnu mapu

Ako jos sta zatreba javi nam

Sellam, Mitko Dzigal

Sjenicak__NL
19-06-2009, 09:12
Jel ko uradio novi update na Iphone koji ima jailbreak ??? Kako se ponasa Iphone?? Ja planiram danas da uradim update i cekam ultrasn0w... Jale, Zlatko i svi ostali daj te malo upustva ako ste uradili sta..

Crni Gruja
19-06-2009, 13:10
Ja sam i dalje na 2.2.0. Ne smijem da updatujem, jer ne znam do koje verzije ide yellowsn0w. Ne diram ga, jer radi sad extra,svi bug-ovi sredjeni. A za taj ultrasn0w nisam jo ni cuo. Istina, nisam ni gledo odavno ima li kakvih novosti na tom polju.

iSelektor
22-06-2009, 03:38
Ja sam moj updateovao bez problema.... na verziju 3.0

Bruka je nova verzija... ja sam prezadovoljan... jeste malo mi kao usporilo telefon... u nekim aplikacijama... ali uskoro uzimam 3GS, tako da to nece biti probljem...

Sve u svemu meni radi... stim da moram da kazem, ja imam legalnu nezakljucavanu verziju iphone.a iz italije...

Pozzz 8)

Sjenicak__NL
22-06-2009, 09:21
Ti to olako....Ja sam se za vikend mucio i nije mi uspelo pa i sa mukom se vratih na staro... Tako da cu jos malo sacekat da nadjem neko lakse upustvo. A cekam i da se Jale malo namuci pa onda da idem po njgoviom receptu ;) zato Jale zavrci rukave i na poso...

iSelektor
22-06-2009, 16:51
A tebi je verovatno zakljucan telefon bio...

Ali radi se na tome uskoro resenje... ako kontas malo nemacki, imas uz to i video.
I bice zamena za yellowsnow, zvace se ultrasnow...

NewsKopie - Das Nachrichten und Tip archiv für alle...: Ultrasnow: Hacker veröffentlichen Software-SIM-Unlock für iPhone OS 3.0 (http://newskopie.blogspot.com/2009/06/ultrasnow-hacker-veroffentlichen.html)

Pozzzz 8)

Crni Gruja
22-06-2009, 19:14
Zlatko, sto se otkljucavanja tice samo treba verovati informacijama koje se procitaju na blogu DEV team-a. Oni su ti koji su napravili wellowsn0w i sve jailbreakove za sve modele iPhone-a do sad. Jeste sve na engleskom, ali je sve sto je potrebno objasnjeno do detalja, cak i video snimcima.

Sjenicak, ja sam danas malo citao, pise da ce ovih dana ultrasn0w biti izbacen. Nece da kazu tacan datum ali kazu da ce vbiti veoma brzo, mozda cak ove nedelje. Dok to ne izadje, i dok ga par ljudi ne proba i pohvali, ja moj necu updatovati, jer mi posle telefon ne koristi ni za sta, sem da se igram njime :)

Ali eto, kad bude ako Bog da, postavljam ovde sve sta i kako.

Tahirovce
22-06-2009, 19:18
YouTube - Slozna braca -Ne moze to bez kabla (http://www.youtube.com/watch?v=hOuk7ClNNCI)

:smeh2::smeh2: :biggrin:

Crni Gruja
22-06-2009, 19:37
Hahahaha, ti sto neces progovorit, to ne moze bit :p

Nego, evo ovde je link za blog DEV team-a: Dev-Team Blog (http://blog.iphone-dev.org/) i tu ima sve sto se tice jailbreaka i otkljucavanja, sve iz prve ruke.

a evo i video demonstracija ultrasn0w. Video pocinje tek od drugog minuta, prva dva minuta ovbaj frajer proverava jel se dobro prikopco (kablom :p) za komp i na net. :)
YouTube - ultrasnow demo (http://www.youtube.com/watch?v=kd5vOy2m5uY)

iSelektor
22-06-2009, 23:58
Pa Grujo, ovo ti je isti video, ko sta ja linkovao... u svom blogu...

CMoks 8)

Crni Gruja
23-06-2009, 01:04
Heheh, jes. Nego eto, reko samo da kazem, nek pise i ovde. Jer ima dosta sajtova koji su nudili "Nove verzije yellows0w-a" i tako po nesto, a cim se skine taj fajl, komp se zarazi virusima. Tako da uvijek sve treba skidati odavde, sigurnost i preciznost zagarantovane. Ipak je odavde iz prve ruke.

Ljubi tebe Grujan ;)

Sjenicak__NL
23-06-2009, 09:11
Od danas je ultrasn0w dostupan za Iphone 3G i ostale Apple produkte... Jale srecno, ko prvi zavrsi nek pise recept...

Sjenicak__NL
23-06-2009, 12:33
Evo ovako, posto ja jutros na poslu nisam imo bas puno posla uspelo mi je da odradim sve ovo u vezi novog OS 3.0 i Jailbreak a naravno i otkljucam Iphone uz pomoc UltraSn0w.. Tako da cu sad pokusati da napravim neki jednostavni RECEPT po kojem sam ja uradio i mogu vam rec da je lak i uspesan.. Prvo sta sam uradio je da sam instalirao novu verziju iTunes 8.2 i uradio backup od Iphona..( slike, muzika, brojeve, emailove i tako to) jer su mi kasnije bili potrebni da ih povratim na novoj verziji.. u medjuvremenu dobijem obavestenje u iTunes da je nova verzija OS 3.0 dostupna i dali zelim da je downloaden i installiram ili samo da je downloadujem, uradio sam samo downlod..bez instalacije a tako i treba vi da uradite jer ce vam kasnije bit potrebna za Jailbreak ... a ako neko nebude mogo da skine firmware 3.0 u iTunes postavicu direktan link... Sada znaci posedujes firmware na svom compijuteru i on se nalazi u C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates... Sada ides u iTunes i sledis upustvo sa ovog linka iClarified - iPhone - How to Jailbreak Your iPhone on OS 3.0 Using RedSn0w (Windows) (http://iclarified.com/entry/index.php?enid=4301) i to SAMO Step Two za sad i u navigiras u onaj folder gde se nalazi firmware ( C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates) i onda pustis iTunes da uradi svoj posao.. Kad zavrsi sa instalacijom Iphon ce se upaliti sa onom slikom iTunes i USB kablo i traziti u iTunes da ubacis validnu SIM karticu da aktiviras svoj Iphone...
E sad idemo da uradimo Jailbreak...
da bi uradili Jailbreak potrban nam je sledeci program to jes redsn0w i njega mozete preuzeti sa ovoga linka http://theiphoneproject.org/windows/redsn0w-win_0.7.2.zip otpakujete folder i idete u redsn0w-win_0.7.2 i onda startujete redsn0w.exe kada to uradite onda sledite upustva sa ovoga linka iClarified - iPhone - How to Jailbreak Your iPhone on OS 3.0 Using RedSn0w (Windows) (http://iclarified.com/entry/index.php?enid=4301) i to od Step Three a u Step Five idete na onaj folder (C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates ) kada zavrsite sva upustva Iphone ce se upaliti sa novim firmware 3.0 ali bez signala ( mreze) a da to resimo idemo na sledeci link i pratimo sva upustva ( DA BI SE POVEZAO SA Cydia TREBAS UPOSTAVITI wi fi KONEKCIJU ) iClarified - iPhone - How to Unlock the iPhone 3G Using UltraSn0w (http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4253) kada zavrsis sva upustva sa linka i upalis opet Iphone onda ti jos preostaje da vratis svoje slike, brojeve, muziku i sve ostalo sto si sacuvao.. A to radis u iTunes... I eto zavrsne posoo.. Ja ovako uradio i meni Iphone radi normalno, mogu da zovem, da me zovu sve testirano..

Eto Jale i svi ostali Iphone korisnici... SRECNOOO....

Ako zapne pisite....

Crni Gruja
23-06-2009, 18:52
Sad ovo procitah, pa cu ako Bog da ovih dana to da probam. Nego, jedno pitanje. Jel se dobije i snimanje video klipova sa 3.0 OS-om?

Tahirovce
23-06-2009, 18:59
E cu da iedm sutra u Pazar da kupim ovu sklameriju, da vidim sta on to ima sto nemam ja :) ...

iSelektor
23-06-2009, 19:54
Bravo Sjenicak, hvala za ovaj tutorijal... znaci ce mnogima... jer ovaj forum posecuju mnogi ljubitelji iphone-a sirom svijeta!
Aferim 8)

Crni Gruja
23-06-2009, 21:03
Zlatko, Mitko, recite mi kakvi ste sa baterijom, posto citam da baterija znatno oslabi kada se upgraduje na 3.0

iSelektor
23-06-2009, 21:17
ja nisam to primetio, meni je i dalje ista... meni je samo jedna aplikacija vukla bateriju ko ludo, dok sam to naso, brooka.
Radi se o programu HeyWAY, e on nonstop bio aktivan i vuko li vuko... Inace ne primecujem nesto posebno!

Pozzz 8)

Sjenicak__NL
23-06-2009, 21:42
Jale, za bateriju ti nemogu jos nista tacno reci.. Od uvijek je bilo kolko para toliko i muzike tj. zve zavisi koliko Iphone koristis..Kod mene je za sad sve normalo i bas sam danas dosta koristio Iphone.. Ja mislim da Zlatko ima odgovor za tebe.. a sto se tice snimanja klipova mi jos nije uspelo da ga aktiviram.. takodje i procentazu baterije... Ostalo radi sve..Ali polako ima se vakta...Ako nesta uspem odma dobijate RECEPT sta i kako..

Crni Gruja
24-06-2009, 01:38
Meni baterija sad traje jedva dan. Po cio dan saljem poruke i 3G mi je uvijek ukljucen. Sad neznam jel to neka normala. Ali sam procito da je u novom OS novi PUSH od Apple, koji bateriju dokrajci brzo.

iSelektor
24-06-2009, 04:45
Pa dobro... iskljuci 3G i wireless i trajace ti jos dva dana...
Naravno da push trosi bateriju, ali to deaktiviras brate... Pa meni je bio push aktiviran uz taj program koji sam gore naveo... pa mi iscrpe bateriju za 3 sata...

Meni je uvijek na primer ukljucen wireless a iskljucen mi je 3G i push...

Pozzz 8)

Crni Gruja
24-06-2009, 12:03
Heheh, pa to ti pricam. Jos uvijek trazim optimalna podesavanja za telefon. Sad cu ja da iskljucim 3G i push da vidim kako ce onda biti.

Cmok :)

Sjenicak__NL
26-06-2009, 09:33
iPhone Dev Team potvrdio da je pronasao gresku ( rupu) u bootrom za jailbreak novog Iphona 3GS i naravno otkljucavanja uz pomoc redsn0w... Jutros od 7 sati a negde i od 6 sati u Hollandiji je pocela prodaja novog Iphona 3GS ...Znaci brzija dana i jailbreak za 3GS

Crni Gruja
26-06-2009, 11:46
A ultrasn0w radi i na njemu (3GS), jel?

Sjenicak__NL
26-06-2009, 12:02
Radice Jaleeee i to brzija dana

Undercover 007
07-09-2009, 16:12
Svaka cast momci, vidim da ste postali pravi experti za ovaj tel.Ako nekom treba bilo koji model ovoga telefona neka mi se javi.

Dzigal
07-09-2009, 16:45
Ja bi ti se javio ali ako nije skupo Undercover007
Selam

Tahirovce
07-09-2009, 18:39
Na koju cijenu mozes da ga nabavis, ovaj od 32 gb ...

Crni Gruja
07-09-2009, 19:14
Javljam se i ja, za jedan 3GS. nije bitno je li 16 ili 32, bitno mi je samo da nije zakljucan. Javi mi se na PP sa detaljima ako hoces

Undercover 007
08-09-2009, 06:33
Mogu da vi nabavim oko 350 eura po komadu ako se odlucite za nekolko komada jer slanje postom je skupo i nebih da saljem po jedan.Selam

Undercover 007
08-09-2009, 06:34
2g 8g mogu naci dosta jeftinije

iSelektor
15-09-2009, 19:07
Ja sam brate za otkljucanu varijantu 3GS 16 GB ili za 3G 8 GB, vidi ako mozes to da mi nabavis, i posaljes...

Ja sam molio onog seljaka neneta, ali od njega nikakve vajde... ko kad ni ne zna sta je iphone, jebem ga

Pozzz i hvala unaprijed 8)

Undercover 007
25-10-2009, 06:39
Pre neki dan sam kupio dva jedan je otkljucan poslao sam ga bratu a ovaj moj se nemoze otkljucati.Druga stvar radio je ok i odjednom ustanem izutra i vidim onaj kabal i pise da uradim itune restore sto nema sanse da zavrsim do kraja uvek se pojavi poruka na kraju na pc kao eror 1013.
Nesto slicno onom grujinom bilo je samo emergency call i taj kabal za itune restore ako nesto znate napisite kako da restore zavrsim uspesno.Zahvaljujem!

Undercover 007
25-10-2009, 06:47
A ovo sto si napisao moze svakako ima toga ovde dosta ali i ovi su poludeli za tim telefonom jednostavno kao da je zlata vredan ali mogu ti nabaviti koji god hoces.Reci mi kolko se krecu 3g tamo u nemacku?

iSelektor
25-10-2009, 07:05
Brate naravno da moze i taj tvoj da se otkljuca i to bez problema... donesi ga samo na reglazu :)

A to sto ti pise to kablo i itunes, jesil probo prvo gornje dugme da drzis 5 sekundi, pa onda uz njega posle 5 sekudni pritisnes home dugme i onda drzis zajedno jos 10 sekundi i pocinje restore faza...

Probaj to, pa nam javi sta se desilo!

Pozzz 8)

Undercover 007
26-10-2009, 04:55
Jesam brate probao sam ali nikako da uspe restore.
Na samom kraju se pojavi erorr 1013.Nisam znao da moze da se otkljuca ova verzija 2.1.3

iSelektor
26-10-2009, 14:12
Moze brate svaka... da se otkljuca do sada!
a prikaci ga na komp pa to isto uradi!

Pozzz 8)

Crni Gruja
26-10-2009, 18:40
Under, koji je iPhone u pitanju? 2G, 3G ili 3GS? a to koja je verzija nebi trebalo da ima veze, jer da se otkljuca moze svaka verzija do 3.1 sto se tice 3G i 3GS.

iSelektor
26-10-2009, 19:17
moze i 3.1 ko ima mac kompjuter, jedino za windows jos nema...

pozzz 8)

Undercover 007
26-10-2009, 22:29
Ovaj je 3g verzija 3.1.2 nisam cuo da moze da se otkljuca al eto Zlatko bi trebo bolje znati.

iSelektor
26-10-2009, 22:34
Svaki 3G moze da se otkljuca... a evo danas je to jest malorpije je stigla vest da i novi 3GS sa BOOT LOADEROM moze da se otkljuca... uz pomoc porgrama Blackrain...
Jedina mana je sto prilikom svakog restarta mora na novo da se hackuje (citaj otkljuca)...

Evo odakle mi vest:

NewsKopie - Das Nachrichten und Tip archiv für alle...: Blackrain: iPhone 3GS mit neuem Boot-ROM geknackt (http://newskopie.blogspot.com/2009/10/blackrain-iphone-3gs-mit-neuem-boot-rom.html)

Samo morate znati malo nemacki :)

Undercover 007
27-10-2009, 15:10
Ma sve ljudi provale ali ja nemam potrebe da otkljucavam jer koristim at&t i oni su jedini koji mogu prodavati iPhone u USA.
Ja imam prolem drugi kako da restore ali resicu ja to samo dok odem kuci.

iSelektor
27-10-2009, 15:16
Brate, probaj isto, ono sto sam ti vec napisao, ali sa prikacenim telefon za komp i upaljenim itunes...

Pozzz 8)

Undercover 007
28-10-2009, 06:11
Probao sam bas tako jer isto su mi rekli ovi iz customer service ali nije uspelo.
Hteo sam bratu poslati 3gs pa nisam bio siguran da se moze otkljucati, ako znas nekoga ko to radi vidi kolko uzima za to.

iSelektor
28-10-2009, 11:13
Ne znam za dole, u Beogradu ima sigurno a i ja mogu isto...

Pozzz 8)

Undercover 007
29-10-2009, 06:40
Pa sto ne govoris brate )
Znaci da mozemo posao da pravimo!

iSelektor
29-10-2009, 19:56
hehehe pa ja ne znam kako jos drugacije da napisem, kad sam napisao referat kako se otkljucavaju iPhone telefoni i to bas ovde u rubrici...

Pozzz 8)

Undercover 007
03-11-2009, 20:16
Konacno je izasao program koji otkljucava i najnoviji firmware.

iSelektor
03-11-2009, 20:21
Da da DEV team je radio vredno, ali ja nisam jos install novi firmware... niti imam potrebe...
Zadovoljan sa 3.01

Pozzz 8)

Sjenicak__NL
04-11-2009, 12:14
Evo ovako,
ja sam danas uradio Jailbreak i otkljucao Iphone 3G sa firmware 3.1.2(7D11) sa modemfirmware 05.11.07.. i evo pokusacu na da vam napisem kako sam to sve uradio..Prije svega ovog sam imao firmware 3.0 sa modemfirmware 04.26.08.... Kako prvo uradio sam rezervnu kopiju Iphona.. tako da bi sacuvao slike, muziku, brojeve i tako te zajebancije.. onda sam instalirao novi oficijalni firmware 3.1.2 i to preko Itunes.. Kada je se firmware instaliro ond sam skinuo program BlackRa1n [Windows] sa blackweather (http://blackra1n.com) .. onda sam sledio upustvo sa ovog linka i uradio Jeabreak iClarified - iPhone - How to Jailbreak Your iPhone, iPod Using BlackRa1n [Windows] (http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=5527) instalirao Cydiu i odkljucao Iphone uz pomoc BlackSn0w i evo linka kako to treba da se uradi iClarified - iPhone - How to Unlock the iPhone 3G, 3GS Using BlackSn0w (http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=5900)..... nakon svega toga restartovat Iphone vratiti slike, muziku i brojeve sa rezervne kopije i to bi bilo to... Ja do sad nisam naisao na laksu metodu za Jelbreak... Veceras cu uradit Jealbreak i otkljucat novi Iphone 3GS po istim postupcima..
SRECNO a ako dje zapne piste
Sellam
Mitko Dzigal

iSelektor
04-11-2009, 20:50
Super, hvala ti za kratko uputstvo, a de mi reci mi samo jednu stvar.... da li si osetio neke promene sa 3.1.2?
Ja sam na 3.0.1 i smatram da mi je sve ok... jos sam na 3G, i ne znam da li cu uzimati 3GS, jer je razlika samo u brzini telefona...

Mislim da cu pre sacekati nesto novo iz apple produkcije!

Pozzz 8)

Sjenicak__NL
04-11-2009, 23:52
Zlatko, neprimecujem nista posebno da je se promijenilo osim sto je malo Iphone brzi.. A mislim
da je brzi zato sto sad nemam puno programa .. Primetio sam da GPS nefunkcionise dobro.. Nisam imao vremena da cekam dugo na signal, mozda prvi put traje duze?? Nevidim potrebu da uradis novi update... Ovo je jedino dobro i idealno za one koji imaju Iphone 3GS i zele da ga otkljucaju..
Pozdrav, Mitko

iSelektor
05-11-2009, 00:29
Hvala brate...

Sto se tice GPS-a, mora da ti nadje signal u sustini u roku par sek... nema tu puno cekanja...
Meni nekad kad palim iGo zasteka gps, ja restartujem iphone i odmah radi

Pozzz 8)

Undercover 007
05-11-2009, 07:26
Sa 3gs mozes i snimati.

Crni Gruja
05-11-2009, 13:12
Ja sam uzeo 3GS, i moje je misljenje da ko ima neki drugi telefon, a hoce iPhone da uzme, neka odma uzme 3GS. Ko, medjutim ima vec 3G, ne mora ga mijenjati za 3GS, jer razlika u cijeni nije proporcionalna razlici u tome sto dobijes.

iSelektor
05-11-2009, 21:31
Sa 3gs mozes i snimati.

Hehehe nije valjda?
Ja mogu i sa 3G da snima brate, i to jako kvalitetno...

Samo cu reci "Cycorder"

Pozzz 8)

Zbog toga i pricam, da mi je tel kompletan totalno... brzinom sam zadvoljan, nikad nije na odmet brze, ali sto kad ne mora...

Undercover 007
06-11-2009, 01:52
Pa znao sam ja da si ti nesto skontao i za snimanje )
Ja nisam bio neki ljubitelj telefona ali stvarno mislim da je iPhone nesto sto svi trebaju imati.

Sjenicak__NL
08-11-2009, 19:06
Nakon jailbreaka verezije 3.1.2 nije mi radio GPS a youtube alikacija mi jos i dalje neradi.. Ako neko ima neko resenje za youtube aplikaciju nek mi javi... a problem za GPS-om sam ovako resio... Instalirao iz Cydida SBSettings.. uz pomoc te aplikacije ukljucio sam GPS posto je bio iskljucen ...tako da sam ja problem sa GPS-om resio sa SBS......aplikacijom... a evo i opcije koja je mozda laksa i preporucuju je na Iphone forumima ...ides na Settings, General, Reset, Reset Network Iphone se restartuje i problem je resen...
Sellam,
Mitko

iSelektor
08-11-2009, 20:49
Brate imas alternativne aplikacije za youtube, ne znam tacno kako se zove , cini mi se shazam... mada znam da ima puno njih...

Javi sta si uradio sa youtube...

Pozz 8)

STRANAC
13-11-2009, 22:35
sa jednim 3GS 16GB WHITE
prijavljujem se u klub mucenika,jer sve je ovo novo,poceo sam da citam i puna mi glava komplikacija...
trebacete mi...
uzeo sam i flat paket,mislim da je to uz iphone neophodno...

iSelektor
14-11-2009, 01:24
To brateeeee cestitam

Samo pitaj sta treba, tu smo...

Uzmi prvo probaj se sa APP store besplatnim programima... pa cemo onda ici dalje...

Taj flat moze ali nije neophodan... Bar za mene, tamo gde se ja krecem svuda ima wireless... tako da...

U svakom slucaju drago mi je da si nam se pridruzio... sad samo cepaj i pitaj...

Pozzzz 8)

STRANAC
14-11-2009, 02:04
To brateeeee cestitam

Samo pitaj sta treba, tu smo...

Uzmi prvo probaj se sa APP store besplatnim programima... pa cemo onda ici dalje...

Taj flat moze ali nije neophodan... Bar za mene, tamo gde se ja krecem svuda ima wireless... tako da...

U svakom slucaju drago mi je da si nam se pridruzio... sad samo cepaj i pitaj...

Pozzzz 8)

hvala braco,iskreno da ti kazem TI si krivac sto sam uzeo ovaj telefon.. :):)
citao sam celo vreme sta se ovde pisalo,i zakljucio da je vrh...
evo vec skoro 10 sati ne odvajam se od njega,i jos nisam uspeo bateriju da mu ni na pola "ubijem" sto m jekao odusevilo...
-uzeo sam flat jer putujem dugo svakog dana,i moram da imam net,da kratim vreme...
-procito sam ovo sve,pocetak je,osecam se malo zbunjeno,ali tu ste vi i znam da ce biti pomoci...

eh,sad,hocu da se reg. na app store,i trazi mi brojeve MasterCard...
hocu li upisati to ispravno,ili...?

iSelektor
14-11-2009, 02:10
To brate radis preko iTunes, downloaduj ga na apple.com.
upali program i povezi se sa telefonom... putem itunesa i onda sebi napravi account (nalog), sve ostalo prati ta uputstva...

Moj ti je savet samo da se ne zaletavas za navigacije i krekovane programe, dok ne osetis otkucaje srca telefonu... :)

A napunio si mi srceeeeee time, sto sam bas ja razlog tome...
Brate veruj mi bio sam zakleti NO(r)KIJEVAC, ali sam nanjusio iPhone... ne bi ga menjao vise nikad!!!
samo mogu da nabavim jos drugi tel uz njega... ali nikako kao prvi, vec samo kao drugi tel :)

p.s. slobodno kucaj podatke za kreditnu, nista se nece desiti, ali eto ako se desi da kupis neki app iz store, onda ti odmah skidaju...

STRANAC
14-11-2009, 02:14
ja znam koliko znas o svetu ET,tako da nisam sumnjao u pricu kada si govorio o njemu i zato sam ga uzeo...
a,plus,tu ste vi,i imacu pomoc kad mi zatreba...
pocecu polako sa APP pa cemo videt kasnije sta se nudi...
sad cu da se reg.na app i napisi mi brate koji program i gde da skinem za MSN,to mi treba...

iSelektor
14-11-2009, 02:27
za to ti je najbolje da koristis NIMBUZZ, on je free, a povezuje sa svim chatovima na yahoo, msn, skype, facebook, jabber, google talk i jos mnogo drugih...
podrzava i telefoniranje preko VoIP-a takozvanu SIP opciju...
Ja koristim SIP od internetcalls.com
Tu uplatis 10 evra, a telefoniras 365 dana dzabe na fiksnu telefoniju u skoro ceo svet... izuzev naravno bih, srb, cro... ali i one su bagatela oko 5-6 centi po minuti..
A ostatak kredita na internetcalls.com koristis za slanje sms poruka sa kompa, koji je haman za DZ. Za srbiju sms kosta 3 centa.

Ukoliko ti treba pomoci u vezi toga, samo pisi...
Ja kad god sam u inostranstvu a hocu da cujem sina u frankfurta, samo prosetam dok ne naidjem na free wirelless (obicno ga nadjem svuda), i zovem sina za DZ...

Tako koristim i skype program, jer nekad se desi da neki od programa za telefoniranje zakoci...

Onda tu je i FRING, koji je takodje dzabe, a iste opcije kao NIMBUZZ ima...

Najbolje instaliraj (oba) tri... pa vidi sa kojim se najbolje snalazis... 8)

Undercover 007
14-11-2009, 04:10
Cestitam brate siguran sam da ces biti zadovoljan sa tim telefonom.
Ja sam pre neki dan kupio cetiri dva 3g i dva 3gs tri sam poslao bratu i odusevio se.

STRANAC
14-11-2009, 23:45
hvala bratac...
nego,koji prgram koristite da bi mogli videti sve fajlove na iphone..
ja probah sa iTunes,nekako-a nisam ne znam kako ubacio sam neke pesme,
ali sad ne mogu da ih nadjem kako da ih izbrisem...

i,kako se brisu aplikacije koje su instalirane na iphone...???

STRANAC
15-11-2009, 00:59
Imam neke slike koje bih da povadim iz iPhone-a. Do skoro mi je, kad prikacim tel za komp, iskakao i mali prozorcic da otvorim mape. Ne u iTunesu, nego kao "externi disk" ili tako nesto. Sada toga prozorcica nema, pojma nemam sto. A u iTunesu ne znam kako da povadim slike. Ima li neko da mi da uputstvo?
i ja sam imao ovu situaciju,i evo kako sam je resio...

1.(ma da je nebitno) ukljuciti kabal u komp
2. obavezno otkljucati tastaturu,pa ukljuci ti kablo u komp

JER AKO JE ZAKLJUCANA TASTATURA,NEPREPOZNAJE HDD OD TELEFONA....

ja tenutno na hdd imam smao jednu sliku,probnu,inace kamera je NULA na iphone,ali ostalo sve je za 10+...

iSelektor
15-11-2009, 22:04
izvinite sto ne pisem odmah, zdravstveno nisam dobro, pa lezim u krevetu imao sam operaciju neku u vilici vezano za zub...

Aplikacije brises jednostavno preko itunes... ili pritisni neku ikonicu i drzi je pristisnutu dok ne pocne da ti skacu sve ikonice od aplikacija... videces kako u duetu sve igraju i pored svake se pojavi x u cosku samo kliknes i nestaje...

to za fajlove nisam razumeo...
A slike prebacujem najlakse tako sto ih posaljem samom sebi na email, jer nema ih puno... kad mi se otvori slika, samo dole na strelicu pa na send per email...

to je to


pozzzz

STRANAC
16-11-2009, 15:31
to za fajlove nisam razumeo...

mislio sam na ono kao kod N95 8BG,
kad se poveze preko USB sa kompjuterom,
da mozes da vidis sve sto se nalazi na HDD...

inace,skontah da nekako sve mora da ide preko iTunes,
preko njega sam i slike ubacio u tel...

nego,jos jedna stvar...
kad sam pokrenuo iTunes,u njemu su sve aplikacija,pesme,slike i ring-tonovi koje sam ubacio u iPhone...
ja ih izbrisem...
kasnije opet povezem komp sa iTunes,i izbrisu mi se svi fajlovi iz iPhone...

pitanje:
znaci li to da ne smem da brisem ono sto se nalazi u iTunes...?

p.s.
ozdravi nam sto pre...

STRANAC
16-11-2009, 23:25
Evo ovako,
ja sam danas uradio Jailbreak i otkljucao Iphone 3G sa firmware 3.1.2(7D11) sa modemfirmware 05.11.07.. i evo pokusacu na da vam napisem kako sam to sve uradio..Prije svega ovog sam imao firmware 3.0 sa modemfirmware 04.26.08.... Kako prvo uradio sam rezervnu kopiju Iphona.. tako da bi sacuvao slike, muziku, brojeve i tako te zajebancije.. onda sam instalirao novi oficijalni firmware 3.1.2 i to preko Itunes.. Kada je se firmware instaliro ond sam skinuo program BlackRa1n [Windows] sa blackweather (http://blackra1n.com) .. onda sam sledio upustvo sa ovog linka i uradio Jeabreak iClarified - iPhone - How to Jailbreak Your iPhone, iPod Using BlackRa1n [Windows] (http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=5527) instalirao Cydiu i odkljucao Iphone uz pomoc BlackSn0w i evo linka kako to treba da se uradi iClarified - iPhone - How to Unlock the iPhone 3G, 3GS Using BlackSn0w (http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=5900)..... nakon svega toga restartovat Iphone vratiti slike, muziku i brojeve sa rezervne kopije i to bi bilo to... Ja do sad nisam naisao na laksu metodu za Jelbreak... Veceras cu uradit Jealbreak i otkljucat novi Iphone 3GS po istim postupcima..
SRECNO a ako dje zapne piste
Sellam
Mitko Dzigal

Miki,hvala legendo,zahvaljujuci ovom tvom tutorijalu sad sam uradio JB i Unlock i sve ko bombona...

EDIT

onda sam restartovo tel. i trazio mi je da ga zakcim na iTunes sto sam uradio,a zatim nije hteo nista drugo nego da ga RESTORE sto ga je opet dovelo na fabricka podesavanja...

GDE GRESIM....?????

Crni Gruja
17-11-2009, 16:51
Samo da ubacim jedno kratko pitanje, pa vi nastavite posle. Nisam uradio ni JB ni unlock mojeg 3GS-a, a trebao bi mi otkljucan na jedno 5-6 dana. E sad, moje pitanje je: Da li ce YouTube i GPS pororaditi kada ga vratim na fabricka podesavanja NAKON uradjenog JB i unlock (posto sam gore procitao da te dvije aplikacije zakoce kada se najnoviji firmwire cacka i jailbreak-a)

Undercover 007
17-11-2009, 16:55
Ma radi sve ok bez ikakvih problema.Slobodno ga otkljucaj.

Crni Gruja
17-11-2009, 20:48
Ne ne, ne razumijes me. YouTube i GPS zakoce, pa moraju alternativne aplikacije da se koriste. To znam. Ono stso mene zanima je, kada mi vise ne bude trebao otkljucan telefon, i vratim ga na factory settings, da li GPS i YouTube, i sve ostale aplikacije koje zakoce, da li one nakon toga prorade. Ne znam jesu li Mitko i Zlatko ovo probali. Reko da pitam ovde prvo, ako nista ne saznam, da idem dalje na iPhone forum da vidim.

Undercover 007
18-11-2009, 22:04
Ja sam uzeo 5 i svaki sam otkljuco isprobao sam to odma i nisam imao problema nikakvih.
Sad za nesto vise nemogu ti reci ali zasigurno kad uradis restore da ce se sve vratiti kako je bilo.

STRANAC
18-11-2009, 22:09
ja se igram sa mojim,uradim mu JB i Unlock svaki dan
i kad napravim restore sve je OK...

Sjenicak__NL
19-11-2009, 11:11
Ne ne, ne razumijes me. YouTube i GPS zakoce, pa moraju alternativne aplikacije da se koriste. To znam. Ono stso mene zanima je, kada mi vise ne bude trebao otkljucan telefon, i vratim ga na factory settings, da li GPS i YouTube, i sve ostale aplikacije koje zakoce, da li one nakon toga prorade. Ne znam jesu li Mitko i Zlatko ovo probali. Reko da pitam ovde prvo, ako nista ne saznam, da idem dalje na iPhone forum da vidim.

Jale, kad ga povratis na orginali firmware sve ponovo radi na 3G.. Mada 3GS 3.0 nema tih (GPS, YuoTube )gresaka, sve radi normalno i kad mu se uradi jailbreak...

Crni Gruja
19-11-2009, 12:27
Hehe, samo sto moj nije ni jedna od te dvije varijante, vec 3GS 3.1 :) Ali evo vidim da radi. I mislio sam, al haj reko bolje pitat nego radit na pamet pa posle kuku :)

Sjenicak__NL
19-11-2009, 20:13
Kao sto sam naveo da nakon jailbreak kod nekih iphona 3G sa firmware 3.1.2 neradi GPS, YouTube ili WiFi nasao sam resenja kako sve to da se ukloni jednom aplikacijom iz Cydia.... Ja cu sada napisati kako sam ja odradio i uklonio problem sa YouTube aplikacijom ( naravno ovom aplikacijom iz Cydia uklonice se i problemi sa GPS i WiFi ako neko ima, ja sam to ranije resio sa drugim metodama osim oko YouTube ) ...

Ides u CYDIA, onda u MANGE, pa u SOURCES, onda EDIT, pa ADD, i onda kucas http://cydia.iphoneil.net , onda ADD SOURCE, kliknes na Return to Cydia, onda kliknes na DONE, i ides na SEARCH, trazi aplikaciju pod imenom Push Fix & YouTube, kliknes na tu aplkaciju instaliras je i onda moras Iphone restartovati.. Nakon restarta Iphone je izbriso passworde za WiFi i naravno i za email.. tako da sve passworde moras opet ubacit..

Nadam se da ce nekom posluzit i ovo

Sellam,
Mitko

STRANAC
19-11-2009, 20:39
Miki,hvala legendo,zahvaljujuci ovom tvom tutorijalu sad sam uradio JB i Unlock i sve ko bombona...

EDIT

onda sam restartovo tel. i trazio mi je da ga zakcim na iTunes sto sam uradio,a zatim nije hteo nista drugo nego da ga RESTORE sto ga je opet dovelo na fabricka podesavanja...

GDE GRESIM....?????
Mitko,a sta mislis za ovo....
opet sam radio unlock u JB i opet kad restartam moram da idem na restore...

Sjenicak__NL
19-11-2009, 20:45
Mitko,a sta mislis za ovo....
opet sam radio unlock u JB i opet kad restartam moram da idem na restore...

Brate, reci mi kako se ponasa kada mu uradis samo jailbreak znaci bez unlocka???

STRANAC
19-11-2009, 20:47
Brate, reci mi kako se ponasa kada mu uradis samo jailbreak znaci bez unlocka???
kad uradim JB sve sto sma i ranije imao u telfonu ostaje,kao da s enista niej desilo...
jedino,dobijem onaj program BLACKRA1N i iz njega umem Cidyju kojom posle uradim unlock...
jedino,ne znam da li bi trebao da napravim restart posle JB
pa da posle uradim unlock...

Sjenicak__NL
19-11-2009, 21:04
kad uradim JB sve sto sma i ranije imao u telfonu ostaje,kao da s enista niej desilo...
jedino,dobijem onaj program BLACKRA1N i iz njega umem Cidyju kojom posle uradim unlock...
jedino,ne znam da li bi trebao da napravim restart posle JB
pa da posle uradim unlock...

Restartuj ga posle JB.. i vidi kako se ponasa... prikljuci ga za Itunes..koristi ga malo bez unlocka i vidi jel problem kad ga otkljucas ili kad uradis JB

STRANAC
19-11-2009, 21:07
a,ima li veze kad radim unlock,koja je kartica u njega,ili da radim bez kartice...

Sjenicak__NL
19-11-2009, 21:18
a,ima li veze kad radim unlock,koja je kartica u njega,ili da radim bez kartice...

Kartica unutra, nista nevadis

STRANAC
19-11-2009, 21:22
uradih JB
imam cidy-ju...
hocul ga unlock ili...

Sjenicak__NL
19-11-2009, 21:42
uradi i unlock ali neka kartice u Iphone

STRANAC
19-11-2009, 21:44
ok.evo poceo sam...
brzo cu biti gotov...

STRANAC
19-11-2009, 21:58
opet isti problem...
sve je bilo ok dok ga nisma restartovo,prepoznao je karticu za koju inace je zakljucan,
ali kad sam ga restartovo opet isto...
evo slike kako izgleda...

http://img697.imageshack.us/img697/9784/beznaslovacropped.png

Sjenicak__NL
19-11-2009, 22:08
opet isti problem...
sve je bilo ok dok ga nisma restartovo,prepoznao je karticu za koju inace je zakljucan,
ali kad sam ga restartovo opet isto...
evo slike kako izgleda...

http://img697.imageshack.us/img697/9784/beznaslovacropped.png


Neznam, mozda je nesta i do Itunes...Sta Zlatko misli na sve ovo??

STRANAC
19-11-2009, 22:14
da...
sacekacemo jos njega..

iSelektor
21-11-2009, 00:39
Ali cekaj, pre nego sto sve to zavrsis, sta ti podrazumevas pod JB i UNLOCK...

Hajde prodji one tacke sto sam napisao u temi za iGo my way navigaciju!

Ono jeste da je radjeno za 3.0.1 ali software je isti ili slican...

Pozzz

STRANAC
21-11-2009, 01:11
sta ti podrazumevas pod JB
e,ovako...
posto imam firmware 3.1.2(7D11) sa modemfirmware 05.11.07 radim Jailbreak sa programom blackra1n iz kojeg izvucem program Sydia,njega deinstaliram i restrat...
zapravo radim sve kako pise u ovom Mitkovom linku

iClarified - iPhone - How to Jailbreak Your iPhone, iPod Using BlackRa1n [Windows] (http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=5527)

zar to nije JB...???

prvo da vidim da li ovo radim dobro,pa da ti napisme kako radim Unlock...

iSelektor
21-11-2009, 01:52
Brate citirao sam ti sta sam mislio iz druge teme u ovoj rubrici!

Tipa Appsync itd


Pozzz 8)

iSelektor
21-11-2009, 01:56
i samo da dodam... blackrain upgraduje samo baseband... i negativno utice na telefone koji nisu zakljucani!
Kompatibilan je sa redsnow... i ako skidas, skidaj sa blackweather (http://blackra1n.com/)

Hajde jos napisi ne secam se, da li ti je tel bio otkljucan prilikom kupovine ili ne!

Pozzzz 8)

STRANAC
21-11-2009, 02:01
i samo da dodam... blackrain upgraduje samo baseband... i negativno utice na telefone koji nisu zakljucani!
Kompatibilan je sa redsnow... i ako skidas, skidaj sa blackweather (http://blackra1n.com/)

Hajde jos napisi ne secam se, da li ti je tel bio otkljucan prilikom kupovine ili ne!

Pozzzz 8)
odatle sam i skinuo blacr1n
a tel mi nije otkljucan...

STRANAC
28-11-2009, 14:57
elem Zlajo,poslusah ja tebe i uradih JB na nacin kako si ti opisao tamo u onoj drugoj temi...
i,sta se desava...
kao i uvek do sada,moj telefon dozovljava da se instalira Cydia

http://img410.imageshack.us/img410/3306/img0019cropped.png

ali posle sam,sledeci tvoje uputstvo, pokusao da inastaliram "ultrasn0w" ili "redsn0w" zaboravio sam sta tamo vec pisase,i pri samom pocetku instalacije tog programa telefon se zakljucao i trazio da uradim "restore"...

iSelektor
28-11-2009, 15:23
a da mu instaliras predhodnu verziju firmware... jbg brate ne mogu nikako da pratim, nemam 3GS, vec 3G, mislio sam da je isto ali ocigledno nije...

Moracu i ja malo da citam... sranje :(

STRANAC
28-11-2009, 18:00
a da mu instaliras predhodnu verziju firmware...
ovo ti je jako dobra ideja,i sigurno bi radila,nego ne znam sta bih izgubio od opcija iz ovoga...
mozda je najbolje da sacekamo jos malo,ovo je nov firmware,bice jos opcija i programa za njegov unlock...
hvala ti puno na pomoci...

STRANAC
28-11-2009, 19:57
i evo napokon sam uradio i unlock,pa cu napisati posebnu temu
KAKO URADITI JB I UNLOCK NA IPHONE SA FIRMWARE 3.1.2 I BASEBANDOM 05.11.07

STRANAC
05-01-2010, 20:08
iFunBox

odlican program za povezivanje Iphone Ipod sa kompjuterom....
sve sto treba je da odete na njihovu stranicu

i-FunBox | File Manager and Hi-Speed Transfer Tool for iPhone and iPhone 3G (iFunBox Download Page) (http://www.i-funbox.com/)

tamo skinete program,instalirate,i gas-gas...
odlican,ja sam ga isprobo,bolji neko WinSPC

iSelektor
05-01-2010, 20:22
Jesil uspeo da udjes u tel tamo gde su mape od iGo? Da dodajes mape itd?

Pozzz

STRANAC
05-01-2010, 20:25
nisam smeo toliko daleko,cekam pravo da ispitam sve mogucnosti...
samo sam ga instalirao i na brzinu isprobo...
sa WinSPC nisam smeo nista da diram sve mi bilo nejasno...
malo pre sam saznao za taj progy ali ja odmah to napisem ovde kod nas da imamo...

STRANAC
07-01-2010, 16:03
podigao sam sistem iznova na komp...
iznova instaliro iTunes...
napravim Back-Up,uradim Sync ali mi on izbrise sve...
pokusam Backing up ali mi ne vraca nista od crack programa ni od free sa app store...
ostala je samo cydia...
ima li sanse da ga vratim i kako,ili opet sve nanovo...????

iSelektor
07-01-2010, 17:27
Sad sve jovo na novo... I meni se to desilo... ali sam opet install sve, i nisam vise imao problema sa telefonom...
Ono tamo po pravilu pise, u onom programu apulo sync with itunes, ali izgleda ne radi ta opcija kako treba!

STRANAC
07-01-2010, 20:51
e neka ide do djavola...
odoh da prionem na posao...

iSelektor
07-01-2010, 21:52
a jbg brate sta da ti kazem, i ja sam sve to proso, nista strasno... sad obracam paznju, da se to ne bi desilo, da radim ponovni install itd

STRANAC
07-01-2010, 22:15
ide polako,nalazaim moje aplikacije samo polako ide sa appulo,optereceno je....

iSelektor
07-01-2010, 22:49
mozda je pametno apulo da posetis preko kompa, i sve tvoje aplikacije poskidas u komp, i ucitaj ih u itunes i allahimanet :)

STRANAC
07-01-2010, 23:24
buraz,ja probo neki dan sa jednom aplikacijom...
ono mi dodje nekih 10 fajlova,ja ne znadoh sta sa njim,imas ei crack,ja ih izbrisah te direktno sa iphone ih opet skidoh...
a,upravu si mozda je bolje...
jedino da nauzcim kako s ecrackaju na kompu...

iSelektor
07-01-2010, 23:38
brate sve na apulo je krekovano... ali bitno je da ti je ipa fajl... znaci samo jedan fajl...
ima zanimljiv nas sajt, nego nemam vremena stalno da ga pratim, oni nude linkove za download kao ipa fajlovi...

probaj ajfon.rs, samo moras biti registrovan, da bi mogo da dodjes do linkova!

Pozzz 8)

STRANAC
07-01-2010, 23:40
cekaj da vidis ovo...
samo da skeniram sliku...

STRANAC
07-01-2010, 23:44
evo brate fascikle od fifa 10...
nemam pojma sta da radim

http://img697.imageshack.us/img697/6765/beznaslovai.png

iSelektor
07-01-2010, 23:57
Konta, ja tebe brate, to ti je isto kao kad neko raspakuje setup.exe fajl i ne znas odakle da krenes.
Eh to ti je isto sa ipa fajlovima, znaci neki njegov instalacioni fajl... sad svrljas po netu i nadjes isti program kao ipa... kao sto je bio iGo, pa secas se da si i njega, samo dupli klik i u itunes ubacio!

A ja da ubacujem direktno u telefon ne umijem, niti imam vremena sad to da ucim...
Ali ako kojem slucajem ti naucis, odmah ocekujem tutorijal :)

Ma za sve sto skontas u vezi ajfona, treba odmah pisati :)

STRANAC
08-01-2010, 00:01
hehehe...
ok bruger ako sta skontam napisacu odmah...

STRANAC
09-01-2010, 15:06
i evo resenja

KAKO INSTALIRATI APLIKACIJE SKINUTE NA KOMPJUTERU SA APPULO.US

svaka aplikacija koja se skine sa sa appulo.us je u .zip extenziji...
sve sto treba je da je prebacite u .ipa extenziji i dvoklikom je ubaciti u iTunes,zatim sync sa Iphone i gotovo...

za promenu extenzije,ja koristim najjednostavniji program koji se zove "propertis plus"
prilikom njegove instalacije on automatski ide u explorer,i kad desnim dugmetom misa kliknete na fajl vidite ga,odete na njega i dobiojete opciju da pormenite extenziju u zeljenu...
ako je neko zainteresovan,postavicu taj program za download...

a druga opcija je da na .zip arhivu sa appulo isto klinete desnim misom,i otvorite program za iTunes,i i on odmah ide u .ipa extenziju...

iSelektor
09-01-2010, 21:28
Cek cek, a gde nalazis te fajlove u .zip sa apulosa?
Ja kad idem sa iPhone-om tamo na appulo, nadjem program kliknem install i to je to, ja ne idem na download, pa na install. nego direktno...
Ili ti pricas o downloadu u kompjuter, preko sajta pa onda ubacis u itunes?


Pozzz 8)

STRANAC
09-01-2010, 21:33
da,da...
pricam o aplikacijam koje se prvo skinu u kompjuter...

iSelektor
09-01-2010, 23:04
ok onda, to nije problem, rekoh nije valjda da je zalazio u telefon i tamo cacko nesto.. a nije napisao da je naucio :)

STRANAC
09-01-2010, 23:26
ok onda, to nije problem, rekoh nije valjda da je zalazio u telefon i tamo cacko nesto.. a nije napisao da je naucio :)
:smeh2::smeh2::smeh2:

pa znas da sve prijavljujem ovde,ko na carini... :smeh2::smeh2:

STRANAC
22-01-2010, 22:08
Po mome najbolji je fring jer mozes da koristis SIP opciju, i putem WIRELESS-a (W-LAN) telefonirati...
Ako to uradis i budes hteo da saznas vise detalja za SIP telefniranje... samo priupitaj... napisacemo nesto

Pozzz 8)
hajde brate,sve zaboravim da te pitam o ovome i sad mi pade na pamet...
pisi sta i kako cim budes imao vremena...

iSelektor
22-01-2010, 22:18
Ok... pazi

Ja koristim kao SIP Internetcalls | The cheapest internetcalls on the planet! (http://internetcalls.com),
Oni su mi poput skype-a samo je bolji protok zvuka... i mnogo su jeftine sms poruke...
Eh kad imas kredita, tj kad uplatis 10 evra kredita, imas 365 dana dosta drzava u svetu besplatno da telefoniras... pogledaj na sajtu cene i koliko kosta kad imas kredita...

Internetcalls | The cheapest internetcalls on the planet! (http://internetcalls.com)

Eh onda kad imas kredita kod njih, onda u programima fring ili nimbuzz imas opciju SIP, i tamo upises podatke od internetcalls-a.

Znaci sip je: sip.internetcalls.com plus username i pass...

Izabrao sam bas ovaj internetcalls iz prostog razloga, sto kad uplatis kredit, dzabe telefoniras... eto nek nam resko vise kaze o tome, kako se cuje, on isti nalog koristi za telefoniranje u australiju... i nek isprica o kvalitetu!

Ako bude trebalo detalja, javi se brate... ali ovako na grubo, mislim da se moze ipak skontat!

Pozzz 8)

STRANAC
22-01-2010, 22:38
hocu li odmah da idem an BuYCREDIT i d akupim kredit
ili...

iSelektor
22-01-2010, 23:01
pa ako hoces brate... mozes preko paypala...
ja tu uplatim 10 evra i zaboravim kad sam napunio, a najbolje mi je za slanje sms poruka... tako su jeftine, a pise tvoj broj telefona kao posiljac...

STRANAC
22-01-2010, 23:22
usao sam i uplatio na konto...
e,sad me zeza kao da udjem preko NIMBUZZ...
idem na TELEFONIRANJE,pa na SIP pa na OTHER VOIP ACCOUNT
ili kako...

iSelektor
22-01-2010, 23:25
da da, to... vidi i fring i nimmbuzz

STRANAC
22-01-2010, 23:28
da da, to... vidi i fring i nimmbuzz
cekam na conekciju evo vec 5 minuta...
a uneo sam i username i password i domain...
jesil ti cekao koliko prvi put...

iSelektor
22-01-2010, 23:34
ne po pravilu to ide odmah...
jedan od dva je uvijek pravio probleme, ali ne znam sad koji, cek sad cu da vidim kod mene

STRANAC
22-01-2010, 23:55
radi na FRING sve,snaso sam se...
brate hvala ti,sad sam zvao kuci u sjenicu da porverim i za 6 minuta skinulo mi je 30centi...
znaci 5 centi po minutu...
poslo sma i poruke u SWE i u srbiju i isto se tarifira sa po 3centa...
a,reci mi da li je razgovor za DZ sam na fixne telefone...

iSelektor
23-01-2010, 00:02
da jeste... za DZ, tipa EU, USA AUSTRALIJA itd...
Vidi tamo kad upalis program u kompu, jel ti pise koliko dana imas free call

jel ima serije one vecerasnje?

iSelektor
23-01-2010, 00:04
jbg izvini sto cekas, ali dok sam malog okupao i spremio za krevet... pa sve malo sa njim, malo na komp...
jeste fring sam probao i ja i radilo je odmah...
to je dobra stvar brate, kad si na putu ili negde a hoces da zoves u swe ili eu, onda ti bude za DZ...

Ja na primer sam cesto na putu... i kad zovem fiksni u svabiji, sve mi je za DZ, pa se ispricam sa sinom junacki uvijek :)

STRANAC
23-01-2010, 00:10
braticu,jos niko nista nije postavio,izgleda nece ni biti nocas jer kasno je a trebala je od sad da se pojavi,nego cim bude ja postavljam...
a,brate,meni pise da je free 120 dana,ali to je i previse za 10eura...
ovo je odlicno,hvala legendo,super je...

iSelektor
23-01-2010, 00:17
hmmm onda su smanjili ili sam ja uplacivao nekoliko puta u roku od par dana, pa mi se povecalo... sve u svemu dobro je kad si usput...

jbg za seriju, hairli bilo!

Pozzz 8)

STRANAC
12-07-2010, 12:27
dANIMAGUSb (http://www.sjenica.com/forum/members/danimagusb.html)
da li ti je ranije bio iPhone JBreakovan i na koji O.S...
moze da se resi tvoj problem samo daj jos podataka ovde kako bi omogucili i drugima da rese svoje probleme...

Matrix
18-08-2010, 15:22
zelim sve da pozdravim na ovom forumu, i da se prikljucim jednoj maloj armiji koja zna sta hoce...

Matrix
18-08-2010, 15:31
I zaboravih, jedno pitanje za gospodina Tahirovica, uzeo sam Iphone 3g 8GB, postoji li varijanta da se u njega instalira program slican Totall Recall za simbian Nokije koji snima sve razgovore...
Hvala i veliki pozdrav..

STRANAC
18-08-2010, 15:44
i ako nisam trebao do sada taj program,secam se da mnogi su pitali za nejga,ali da do sada jos niko nije odgovorio potvrdno...
nego,ako nadjes napisi,mozda nekome zatreba...

p.s.
dobrodosao,opusti se i uzivaj u arhivi sa velikim srcem i toplim ljudima...

Matrix
19-08-2010, 10:37
Hvala na dobrodoslici...u slucaju da saznam nesto vise javljam...

Matrix
23-08-2010, 15:46
AKO SE U USA UZME IPHONE 4 , MOZE LI SE KORISTITI U BOSNI,,,

STRANAC
23-08-2010, 16:48
u celom svetu mozes da ga koristis...
jedino,iphone 4 koristi "manju" sim-karticu,ali za to vec postoje alatke koje je precizno odsecaju tako da moze da se lako smesti u citac kartice,a kasnije isti karticu mozes koristi u "normalnim" citacima kartica pomoci adaptera koji se takodje extra nabavlja...

jedino,moras imati na umu,da akohoces da ga koristis u BiH, Iphone mora biti Seem-Free ili da bude Unlockovan,za sta prethodno mora biti uradjen JBreak...

ali pazljivo sa tim,jer postoje O.Sistemi koji ne moguda se JB pa samim tim ni Unlockuju, ali i to ce ubrzo...
za sada jedini takva O.S. je 4.0.2 a sve prethodni se vrlo lako i jednostavno hackuju...

Matrix
24-08-2010, 11:58
Hvala STRANAC na informaciji, imam namjeru da uzmem iphone 4 u USA, da mi ga posalju, pa cu naravno opet da se konsultujem sa vec iskusnim ljudima poput tebe, da li isti moze da se otkljuca i tome slicno...
Poz...

STRANAC
28-08-2010, 13:51
svaki se do sada otkljucao... bude nekad da se malo saceka ali izadje alatka koja ga otkljucava...
trenutno je aktuelna 4.0.2 verzija O.S i ona za sada ne moze i nece se otkljucavati,jer hackeri nece da izbace alatku za malu ispravku koju j eizbacio Apple,a radi se samo o zakrpi koja blokira citanje PDF u Safariju,jer je na tom fazonu uradjen poslendji JB...
uskoro se ocekuje O.S 4.1 mozda vec i sledece sedmice kada je konferencija Apple,tako da ce ubrzo i alat za njega...
najbitnije je d aga imas,a otkljucavanje dodje brzo...
javi se kad budes dobio Iphone...