PDA

View Full Version : Samoubistvo


dilkina
18-03-2006, 22:45
Osman Sahovic,student arhitekture u Sarajevu,je izvrsio samoubistvo zbog ljubavi.Skocio sa zgrade.1986. godište,šta drugo reći?!

askica
18-03-2006, 22:49
Mislim da je to trenutak slabosti,nepromisljenosti i razocaranosti.Mnogo je tuzno cuti da se jos jedan tako mlad zivot ugasio.Ipak,on je imao SAMO 20 god.Za mene su takve osobe kukavice.Sa svakim problemom u zivotu se treba souciti i nikako bezati od toga.

Tahirovce
19-03-2006, 11:28
tesko je definisate takcve osobe, kolko god da su kukavice toliko su i hrabri ljudi,jel mislim da je hrabrost podici ruku na sebe....

edin_mangas
19-03-2006, 13:48
Selam alejkum



Nemora da znaci da je bio hrabar ili kukavica mozda nije bio uredu sa glavom "spojile se kleme" i cao

edin_mangas
19-03-2006, 13:51
Alah zna jedini razlog i on sudi sve je u njegovim rukama

joku
20-03-2006, 12:52
Nema nista hrabro u tome sto neko sam na sebe digne ruku.Hrabrost je zivjeti zivot,boriti se sa probrelima i izboriti se..Porazavaju ce je da osoba koja odluci da izvrsi suicid to i uradi bez obzira na sve.To znam iz razgovora sa suprugom koja je psiholog i po prirodi posla je stalno suocena sa problemom suicida.Ona kaze; posto je samoubistvo individualan cin,i zbog te individualnosti nauka je nemocna,jer nazalost nemoze niko nikom zabraniti da se samo ubije.Pomenu cu jos i Japan,gdje se vekovima odrzava kult samoubistva, i gde se i dan danas na suicid gleda kao na moralan cin.

Moram da kazem da je tema mnogo tesko posebno sto ovdje imamo i konkretan slucaj,gdje se ugasio jedan mlad zivot.

Anonymous
29-03-2006, 14:25
E,Valla grehota,mlad decko.Da mu Allah oprosti,ali izgleda da je taj cin neoprostiv. 'Allah dao Allah uzeo' kaze se. U ovim slucajevima ,kao i u bilo kojim,porodicno vaspitanje je jedno od najvaznijih faktora,ponarocito versko.Kada insan jednom uzme snagu nase vere,lakse ce mu biti da se bori sa teskocama kojima je zivot pun.Ponarocito kada je sam i daleko od kuce.

Majkama pada velika duznost u sveukupnom vaspitanju dece,narocito verskom.Vera je ustvari oklop koji nas cuva od zla,strah od Allaha samoga da ne pogresimo(mislim na krupne greske ,jer male svi cinimo.)

kame
20-12-2013, 19:14
tesko je definisate takcve osobe, kolko god da su kukavice toliko su i hrabri ljudi,jel mislim da je hrabrost podici ruku na sebe....
Moj Tahiraga sama muka i pomisliti a kamo li uciniti to (ne)djelo ...:hehe: