PDA

View Full Version : BEOVIZIJA


askica
14-03-2006, 13:24
Ono sto se desilo u subotu u Centru Sava je prava bruka za nasu kulturu.Jos jedan dokaz da ne moze nista da prodje a da se politika ne umesa.Sama cinjenica da je ziri iz Crne Gore dao samo 21 bod nasim pesmama a nasi 53 govori sve.U utorak ce se odrzati sastanak i odluciti da li ce Srbija i Crna Gora imati predstavnika na ovogodisnjoj Evroviziji koja se odrzava u Atini.Licno,navijala sam za Anu Nikolic i njenu pesmu ROMALE ROMALI...Samo da napomenem da mi je momke iz grupe NO NAME jako zao jer oni nisu krivi i mozda im je sve ovo i unistilo karijeru...

joku
14-03-2006, 13:50
Stariji clanovi se sigurno secaju,poslednjeg izbora za Euroviziju u bivsoj velikoj Jugoslaviji.Tada se nesto slicno desilo,mislim da je tada Bebi Dol otisla na Euroviziju zahvaljujuci glasovima koje je dobila iz "svojih republika".I tada je bila farsa kao i ova sada.Sto se ove sada tice glasalo se tako,kako se glasalo, i to treba da se ispostuje i ne razumijem zasto se ovi "nasi"bune.Drugo je pitanje da li su ovi "njihovi"postupili sportski.Sigurno je da su imali pravo da glasaju, kako su htjeli.I na kraju kakva je drzava takva je i muzika,i ne samo muzika.

Tahirovce
14-03-2006, 17:58
Ja bas nisam upucen kako je islo glasanje na beoviziji,ali cuo sam numeru koju je izveo momak iz Novog pazara i jako mi se svidela(momak je pobedio i na Novopazarskom festivalu,al zaboravio sma mu ime)...

amlA
14-03-2006, 21:48
Ja nemam sad pojma ko su nashi a ko njihovi???Ko je za koga glasao?Ko se naljutio?

nahla
15-03-2006, 00:19
Momak iz Pazara je Enes Ukic i meni se puno pesma svidela ali nije dobio puno glasova od zirija, samo 4 i 6 od publike i nije prosao u finale...Ali pesma jako lijepa, i decko fino peva...ali...



pesme se mogu uzeti na http://www.bgdcafe.com/



Pretpostavljam ''nasi'' da misli na srpski ziri a ''njihovi" na crnogorski, jesam li u pravu :roll:



A pitanje ko se naljutio, pa ovi ''nasi'' :) jer crnogorski ziri favoritima sa beovizije nije dao niti jedan poen...

I ispalo sta je ispalo, niko ne ide, i plus kaznjeni sa 4 godine neucestvovanja na Evrosongu :? bezveze

joku
15-03-2006, 00:29
:)))))))Upravo tako nahla.Bilo mi je simpaticno kako je to askica napisala! :lol:

amlA
15-03-2006, 12:37
Aaaaaaaaaaaaa,onda bravo za "njihove"!!! :evil:

joku
15-03-2006, 12:43
:)))))))))) sta ce kada se crnogorcima ne svidja srpska muzika!!!!

askica
15-03-2006, 17:45
Ma bilo je mnogo dobrih pesama NASIH i steta sto ne idemo.A i drago mi je,sto je Aleksandar Tijanic (predsednik RTS) odbio da potpise pobedu grupi No Name.Cisto sumnjam da ce se pojedine budale ikada nauciti pameti.Ali tako i treba.Navijacemo za grupu Hari Mata Hari.Ionako je Zeljko Joksimovic uradio muziku za pesmu "Lejla". :cry:

Tahirovce
15-03-2006, 18:10
Pa kad nisi mogli da se dogovore Srbi i Crnogorci ciji ce prestavnik pobediti,onda su trebali pustit da predstavlja NAS (Enes Ukic) scg i svi bi bili srecni....

askica
15-03-2006, 18:15
Bojim se,da bi se oko toga dogovorili i Srbi i Crnogorci i udruzili bi se da se to ne desi.Ne bi to nikako dozvolili.Jako mi je zao sto nije usao u finale."Vazno je ucestvovati",salim se.Dobro je sto se uopste i pojavio.

Lakota |ljiv|
15-03-2006, 19:52
kako sam ja danas cuo srbiji i crnoj gori je zabranjeno ucesce naredne 4 godine, dok se dogovore ko ce da ide.

nahla
16-03-2006, 22:49
A sad novo nesto cuh...Tijanic zatrazio od tamo glavnih za evroviziju da odobre ponovno takmicenje 5 prvoplasiranih pesama ...pa da li ce ista biti videcemo :wink:

joku
19-05-2006, 14:07
Da ne bi otvarali novi temu za evroviziju,posto ce trajati vrlo kratko ,iskoristi ce mo ovu postojecu.

Sinoc je odrzano polufinalno takmicenje,i Hari je usao u finale.Inace se Hari kotira visoko a danas procitah da je jedan od favorita za pobedu.

Posto publuka glasa, mogli bi i mi da pomognemo,tako ,sto ce mo sutra vece(subota)biti pored malih ekrana i dati svoj glas za Harija.Moram reci da mi se pjesma mnogo svidja!!!!!!!

STRANAC
19-05-2006, 14:56
Moram reci da mi se pjesma mnogo svidja!!!!!!!



dati svoj glas za Harija.



kada sam trazio da neko pokrene ovu temu upravo sam imao na umu ovo sto JOKU na drumu :D :D

odavno sam cuo tu pesmu i mislim da zaista zasluzuje da bide podrazana i sa nase strane...

davno mi se nije svidela pesma kao sto je ona a i lici na pesmu koju je autor njene muzike interpretirao pre dvije godine i nije uspeo da pobedi,ali eto pruzila mu se prilika da opet na indirektan nacin pokusa napraviti uspeh...

ja sam ZA da se PODRZI ova Harijeva pesma...

uzgred svidja mi se i severinina pesma ali mi je ova draza...



JOKU hvala na podrsci...

borichi
19-05-2006, 16:11
Pjesma mu je "boli glava".

STRANAC
19-05-2006, 16:24
i SRCE



BOGA MI...

askica
19-05-2006, 16:31
Pa prvi put kada sam je čula, iskreno, nije mi se svidela. Ali kasnije, da. Puna je iskrenih emocija i nema potrebe da se prevodi na engleski, kako reče Željko.



Jedan čovek koji se bavi prognozom plasman svih pesama koje učestvuju na Evroviziji, je prognazirao da ce Hari biti ovogodišnji pobednik. Sinoć mi je bilo jako drago. I naravno da ću navijati za njega. Samo ja, pošto sam u Bosni, necu moći da glasam za njega.



Ipak, interesuje me i to da li će Bosna biti spremna da organizuje tako veliki spektakl kao što je Evrovizija, mislim na finansijsku situaciju. :idea:

askica
19-05-2006, 16:44
A što se tiče Severinine štikle i sama je priznala da neke reči nemaju nikakvog smisa. Kao na primer "AFRIKA PAPRIKA". Malo me podseća na onu koju sam pevala kada sam bila mala: Išli smo u Afriku da sadimo papriku...crvene i ljute, slatke i..." ne mogu se setiti iako to nije bilo davno.



I da napomenem da je Severina ove godine direktno ušla u finale zahvaljujući Srbiji. Naime, Hrvatska je prošle godine bila na trinaestom mestu a ove godine zbog neučešća Srbije usla u finale.



I još nesto, da li mislite da će Hariju 13 broj biti srećan. Jer on nastupa 13-i po redu???

joku
19-05-2006, 16:51
Upravo tako STRANAC, I SRCE....Bas budi secanja...

Ja sam je danac celi dan slusao!!!!

Tahirovce
19-05-2006, 17:33
dal ce racunati poruke sa interneta :) ??? poslacu par poruka ako ne zaboravim posto uvijek zaboravim da gledam........

STRANAC
20-05-2006, 02:11
PRELEPA JE PESMA i zasluzuje da se podrzi...



JOKU i ja sam je poslednjih nekoliko dana cesto slusao i veruj da vec sad me drma trema oko plasmana te pesme...

ne znam da li si preslusao sve pesme ucesnice ali ja za tu pesmu nalazim da je najkvalitetnija...

nadam se da nisam subjektivan...

STIKLA je pesma koja deluje vrlo interesantno NA PRVO SLUSANJE,sto je jak adut na ovakvim takmicenjima,jer vecina pratilaca eurosonga tada prvi put cuje sve pesme osim svoje,valjda...

bregovic je viliki muzicki umetnik,i radi muziku koja se slusa po evropi i svijetu,ne moze on puno da promasi...

u ostalom balkanska dijaspora koja je rasprostranjena po evropi ce naci svog favorita medju ove dve pesme jer su zadnje dve evrovizije pokazale da su se ratne sekire u tim slucajevima zaboravile tako da imami slucajeve ocenjivanja najvecom ocenom izmedju srbije grvatske i bosne...

posto je harijeva pesma po mom misljenju kvalitetnija,mislim da ce to uticati na slabiji severinin plasman a da nije toga ta pesma je prava festivalska sa motivima etni prizvuka sto je trenutno trend na ovakvim takmicenjima...

uzgred....

grcka ima super dobru pasmu, SWE takodje ima dobru pesmu ali je i kod njih BALKANSKI SINDROM gore pomenuti kljucan jer i oni (SKANDINAVCI) DARIVAJU jedni druge a ovog puta su tu i danci sa dobrom pesmom i finci koji imaju losu pesmu ali oliceni u liku satanista ce sigurno pokupiti dobar deo glasova raznih sekti kojih ima dosta po evropi...

nisam cuo sve pesme pisao sam samo o pesmama koje sam preslusao,i eto sutra cemo videti sta ce se desiti,bosanci u skandinaviji ce podrzati harija mi cemo im pomoci i valjda kad smo mo tu ne bi smelo da omane :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



u svakom slucaju tipujem na harija kao prvog

GRCKU i SWE medju prvih pet...

i SEVE na sedmoj poziciji...

STRANAC
20-05-2006, 02:12
eto tiket sam ispuni da sam u sjenicu sad bih otiso dohajra bura da uplatim 50 din dosta je :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

joku
20-05-2006, 11:34
Zanimljivo je,kada Hari zavrsi sa pjesmom(na polufinalnoj veceri)Nemacki komentator prokomentarisa recima:"Jedan novinar mi je rekao da ova pjesma pogadja srca balkanaca."



Evo dela teksta,pjesme "Lejla"



...golube,moj golube

nosi joj suze mjesto pjesme.

ako te sutra zaprose

znaj,tamo necu biti ja

lako se tuge oproste

ali samo ljubav nikada....



golube,moj golube

nosi joj suze mjesto pjesme.

ja odlazim, ko da sam kriv

sto voljeh onu koju ne smjeh.......







Hari je najbolji!!!!!!!Ako Bog da ,veceras da slavimo pobedu!!!!!!!!!!!!

Tahirovce
20-05-2006, 12:34
Neverovatno ali i mediji u Srbiji za Harija kazu da je favorit i da ocekuju da bude visoko plasiran medju prva tri.....

riki
20-05-2006, 13:21
pa racunajuci da je u nastanku pjesme ucestvovao Zeljko Joksimovic nadamo se da ce predstavnik BIH imati dobar uspeh

kad se sastavi deo juge hahahahahhaha

askica
20-05-2006, 18:15
Stranac, pa ti nisi odavno iz Sjenice. Valjda znas da je Hajro Buro zatvorio kladionicu... :?:

joku
21-05-2006, 00:44
Neverovatno,Finci pobedise.Izgleda da ovu manifestaciju gledaju samo stari rokeri koji jedva docekase da glasaju za jednu rok pjesmu.

Pjesma je OK.....samo one maske brrrr.



Sto se tice Harija, trece mesto,nije lose.

waga
21-05-2006, 00:49
Ma bilo super drago mi je da su Finci pobedili pesma je bila haos.

STRANAC
21-05-2006, 01:47
eto i to se desi....

pobedise satanisti...

ZABRINJAVAJUCE ali sta da radimo........

trece mesto je dobar ali ne i najbolji uspeh ipak je bolje od drugog jer tek to ne bismo prezalili...

istina da sam tipovao na hari mata hari za prvo mesto ali sam ipak u dusi osecao to trece mesto...

swe je bila super

danska sa odlicnom pesmom podbacila....

A SAD VAS ISKRENO PITAM ZAR STVARNO VERUUJETE DA SU FINCI ZASLUZILI POBEDU....

meni je pesma i koreografija fujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj................

ali satanisti kao sto rekoh pre imaju jako uporiste u evropi i zato se ovo desilo........

ZALIM...........

hari je bio najbolji...........

cestitke joksimovicu ............

ali desava se i u muzici da najbilji samo BUDU UCESNICI.........

HARI JE MORALNI POBEDNIK..........

SRAMOTA JA FINSKA ZA EVROPU....

IPAK FALI JJOS BALKANSIH GLASOVA......

Tahirovce
21-05-2006, 11:42
Ma svi glasaju sa nekim emocijama rijetko da se vrednuje kvalitet numere, i ja sam navijao za Harija al izgleda je pobedila orginalnost kod Finaca...

waga
21-05-2006, 11:54
Izgleda da publika hoce drugu vrstu muzike dosadilo im uvek jedno isto,dobro ovi su bili maskirani ali makar su bili obuceni u odnosu na neke koji su dosli polu goli.Harijeva pesma je bila dobra ali previse podseca na "Lane" a ni trece mesto nije lose,bilo je svega cak i onih koji su sami sebi otpevali pobednicku pesmu.

askica
21-05-2006, 14:24
Željko Joksimović je za pesmu "LEJLA" dobio priznanje od svih novinara kao najbolja pesma na EVROVIZIJI.

dida
22-05-2006, 11:06
Nemam nista protiv pobednika ali Hari je pesmu otpevao sa toliko emocija da sam se stvarno iznenadila... Bez neke frke oko scenskog nastupa ali opet je sve bilo otmeno,dostojanstveno i kulturno..ma sve na svom mestu! Jeste da su ukusi razliciti i da je svakom svoje najbolje ali Hari je ipak bio najbolji. Objektivno... :)

Sto se Severine tice- vec vidjeno :):):)

enita
22-05-2006, 11:43
Ja nisam mogla da verujem to je bruuuuukkkkaaaaa .

Ko ih pusti tako nesto nisam jos dozivela SRAMMMMMOOOOTTTAAAA

STRANAC
22-05-2006, 20:16
ipak posle svega ovoga se moze uvideti da to sto su italijani jos davno odustali od eurosonga i napravili svoj festival(san remo) i nije tako losa stvar jer glasanje je i tada bilo NEUKUSNO a svake godine sve gore....

pa setite se LANETA......

na vrhu sve dok ne dodjose ex sssr republike i pade........

i sad ista stvar ako se uzme u obzir i glasanje baltickih zemalja koje su srodne skandinavskim narodima...

mikamaras
06-06-2006, 04:19
Jedan zanimljiv podatak za Sjenicake.

Znate li da da je na projektu BEOVIZIJA ucestvovalo bar deset Sjenicaka.

Te veceri kada je bilo glasanje u Sava Cntru ja i moj drug Sladjo smo bili u presu gde je bilo najzanimljivije kasnije smo presli u bekstejdz gde je bilo isto jako zanimljivo.