PDA

View Full Version : Naj Od Naj


supergirl
10-07-2008, 19:51
"Prica bez kraja" je definitivno najdosadnija tema na forumu!!!!!

Ne ideju za otvaranje ove teme sam dosla kad sam prelistala sve danasnje postove,onda ponovo "otisla na danasnji postovi" da proverim da mi nije sta uteklo, i shvatila da sam samo tu temu zaobisla (naravno namerno)!

Eh,sad da en palamudim,ovde pisimo nesto sto je Naj od Naj....najdosasnije,najlepse,najdraze,najmucnije.. ...

supergirl
10-07-2008, 19:52
Uzgred,ja sam NAJLEPSA!

SEJO31-de
10-07-2008, 19:55
Bila si brza.....
Ti si NAJ od NAJ...
Najpametnija,najvrednija,....i Najlepsa

supergirl
10-07-2008, 19:57
i NAJbrza

halilce
10-07-2008, 19:58
"Prica bez kraja" je definitivno najdosadnija tema na forumu!!!!!

Ne ideju za otvaranje ove teme sam dosla kad sam prelistala sve danasnje postove,onda ponovo "otisla na danasnji postovi" da proverim da mi nije sta uteklo, i shvatila da sam samo tu temu zaobisla (naravno namerno)!

Eh,sad da en palamudim,ovde pisimo nesto sto je Naj od Naj....najdosasnije,najlepse,najdraze,najmucnije.. ...
Najpalamuditi...:biggrin::smeh2::smeh2:

tmusa
11-07-2008, 01:26
JEDAN OD NAJVECIH...HAHAHHAHAHHAHA

http://www.youtube.com/watch?v=YYUGzJ172YE

tmusa
11-07-2008, 01:29
6 NAJBOGATIJIH LJUDI NA SVETU
Autor megatrender | 21 Jun, 2008


Priredila: Risantijević Anđela
Izvor: Forbes

Warren Buffett: 62 mld $
Warren Edward Buffet ( rođen 30. avgusta 1930. godine u Omahi, Nebraska ) je američki investitor, biznismen i filantrop. Eksperti ga smatraju najvećim investitorom na svetskom berzanskom tržištu i jednim od najveštijih trgovaca hartijama od vrednosti svih vremena. Warren Buffet je većinski vlasnik i CEO kompanije Berkshire Hathaway. Prema najnovijoj proceni Forbsa sa 62 milijardi dolara na svom saldu on je trenutno najbogatiji čovek na svetu.

Carlos Slim Helú: 60 mld $
Carlos Slim Helú ( rođen 28. januara 1940. godine ) je meksički biznismen čije je primarno polje interesovanja i delovanja sektor telekomunikacija. Carlos Slim ostvaruje izuetno snažan uticaj u sferi telekomunikacija u čitavoj Latinskoj Americi, budući da kontroliše kompanije Teléfonos de México (Telmex), Telcel i América Móvil.

William Henry Gates III : 58 mld $
William Henry Gates III ( rođen 28. oktobra 1955. godine ) je američki magnat, filantrop i CEO kompanije Microsoft. Budući da u vlasništvu drži 9% akcija sa pravom glasa, još uvek je najveći pojedinačni akcionar Majkrosofta i većinski vlasnik paketa akcija. Prema Forbsovoj listi objavljenoj 11. februara 2008. godine trenutno zauzima treće mesto na listi najbogatijih ljudi na svetu.

Lakshmi Narayan Mittal ( ili: Lakshmi Niwas Mittal ): 45 mld $
Lakshmi Mittal ( rođen 15. juna 1950. godine u Sadulpuru, Radžastan, Indija ) je indijski multimilijarder, koga savremenici smatraju jednom od 100 najuticajnijih osoba na Zemlji. Zvanično je najbogatiji čovek Evrope.

Anil Ambani : 43 mld. $
Anil Ambani ( rođen 4. jula 1959. godine ) je indijski biznismen koji se nalazi na čelu konglomerata „Reliance“. Ponosni je vlasnik titule „milijardera sa najvećom stopom rasta imovine“, s obzirom na činjenicu da se saldo na njegovom bankovnom računu utrostručio u roku od samo jedne godine, što je uzrokovalo da u roku od samo nekoliko meseci napreduje sa 18. na 5. mesto Forbsove liste najbogatijih ljudi sveta.

Mukesh Ambani: 42 mld.$
Mukeš Ambani ( rođen 19. aprila 1957. godine u Jemenu ) je još jedan u nizu Indijaca koji je zahvaljujući uspešnom poslovanju svojih kompanija uspeo da se probije u sam vrh liste najbogatijih ljudi sveta. Mukeš je jedan od deoničara konglomerata „Relience“ ( koji predstavlja najveće preduzeće u privatnoj svojini u čitavoj Indiji ) i zvanično zauzima poziciju broj dva na listi najbogatijih ljudi Azije. Mukeš je i jedan od deoničara kompanije „Fortune 500“. Mukeš i dve godine mlađi Anil sinovi su čuvenog indijskog biznismena Dhirubhai Ambanija.

tmusa
11-07-2008, 01:32
Abraham Abdalah je uz pomoc racunara ukrao milione dolara

Dovitljivi kuvar nadmudrio bogate

• Pljacke organizovao tako što je kreirao "virtuelne ljude" ciji je identitet bio identican žrtvinom • Ukradeni novac prebacivao na svoje racune širom sveta • Policija još traga za parama



Abraham Abdalah


Abraham Abdalah (32), sajber-lopov koga je njujorška policija uhapsila zato što je uz pomoc racunara ispraznio oko 200 bankovnih racuna najbogatijih ljudi u SAD, pljackao je tako što je uz pomoc izvanrednog poznavanja elektronskih tehnologija uspevao da "klonira elektronski identitet žrtava".

To prakticno znaci da je pravio "virtuelne ljude" koji su navodni vlasnici bankovnih racuna na kojima su se nalazile desetine miliona dolara, i lažno se predstavljajuci uspevao da pare transferiše na svoje racune koje je otvorio širom sveta.

Utvrdeno je da je Abdalah koristio racunare javne biblioteke da bi zavarao tragove, a ojadio je, kako je do sada utvrdeno, od DŽordža Sorosa, DŽordža Lukasa, Stivena Spilberga...

U njegovoj kuci u Bruklinu policija je našla Forbsov magazin koji je objavio imena 400 najbogatijih ljudi u SAD. Pored njihovih imena uredno su navedeni - brojevi njihovih bankovnih racuna koji su mu pomogli u njegovoj kriminalnoj nameri.

Detektivi kažu da se Abdalah,koji je povremeno radio kao kuvar, šest meseci neprimeceno provlacio kroz svet elektronskih bankovnih sistema, najjacih banaka na Vol stritu. Napravio je komplikovanu mrežu telefonskih sekretarica, kurira i imejl racuna koji su mu omogucili da klonira identitet žrtava u virtuelnom svetu.

Poznati na meti

Medu vlasnicima racuna sa kojih je Abdalah krao novac su Opra Vinfri, direktor "Dizni kompanije" Majkl Ajsner, predsednicki kandidat Ros Pero, režiser "Rata zvezda" DŽordž Lukas, Ted Tarner, vlasnik CNN, Pol Alen, suvlasnik "Majkrosofta".


Abdalahova krimi-prica pocela je još kada je imao 18 godina i kada je prvi put optužen za pronevere kreditnim karticama. Hapšen je cetiri puta, a proveo je i par godina u zatvoru.

Prošle godine osmislio je svoju najvecu prevaru. Prvi korak bio je da natera kompanije koje imaju "kreditne istorije", odnosno podatke o klijentima, i da mu ih daju. Slao je pisma tim kompanijama predstavljajuci se kao poverilac banaka "Meril Lic", "Goldman Sacs", "Bear Šterns", tražeci informacije.

Kada je dobio potrebne detalje, poput brojeva socijalnog osiguranja i majcinog prezimena, tražio je da novac sa privatnih racuna bude prebacen na njegove racune širom sveta.

Zaštitio se koristeci neidentifikovane mobilne telefone i virtualne glasovne poruke.

Provlaceci se necujno kroz "sajber svet", na kraju je postao jedna od glavnih meta.

Prvi put policija ga je otkrila u decembru kada je poslao poruku "Meril Lic" banci.

Predstavio se kao milijarder Tomas Sibel, osnivac "Sibel sistema", tražeci da mu 10 miliona dolara prebace na racun u Australiji.

Banka se zabrinula da ce transfer biti uraden sa racuna na kojem nema dovoljno sredstava. Kontaktirali su Sibela koji je sve porekao.

Kada su bankari pogledali dokumentaciju, otkrili su da su se te iste imejl poruke pojavljivale i kod drugih uglednih klijenata.

I druge banke na Vol stritu su bile upozorene, i adrese su svuda otkrivene.
Sada, ako ukradene pare ne budu nadene, banke ce morati da isplate novac oštecenim klijentima.

hanna
15-08-2008, 11:27
sta da napisem????????

adnan
15-08-2008, 20:05
Nek opljacka ove nase tajkune. :obeseni: :obeseni: :obeseni:

hanna
17-08-2008, 18:45
Nek opljacka ove nase tajkune. :obeseni: :obeseni: :obeseni:




i ja se slazem adnane...hehhehhe

supergirl
18-08-2008, 00:04
vi se naj-zabataliti-teme!

adnan
18-08-2008, 06:35
Najljepse te moli da mi oprostis. :)

supergirl
18-08-2008, 14:59
najlepsi osmeh za tebe....

adnan
18-08-2008, 17:00
Najlepse hvala.