PDA

View Full Version : Privatizovan PIK "Pester"


joku
10-03-2006, 11:54
Kanadski drzavljanin srpskog porekla,Djuro Obradovic pre desed dana za 55 miliona dinara kupio PIK "Pester",najvisi predstavnici vecinske bosnjacke vlasti u Sjenici zatrazili su ponistenje ove privatizacije uz obrazlozenje da je sa kombinatom prodato i 362 hektara zemlje koja je ranije nezakonito oduzeta domacinima sa Pestera.

Istovremeno,medju bosnjackim stanovnistvom u Sjenici,Tutinu i Novom Pazaru proneo se glas da je PIK "Pester" kupio okoreli cetnik iz Kanade.

-Harun Hajradinovic,predsednik SO Sjenica kaze:Jedina smo opstina u Srbiji gde zemlja oduzeta po osnovu viska,konfiskovana,nije vracena ranijim vlasnicima...

Obradovic:Nisam cetnik!

-Niti sam cetnik niti sa cetnicima imam veze.Ja sam u Kanadi otisao pre 35 godina,kao dete i samo sam biznismen,bavim se poslom,ekonomijom,sa politikom nemam nikakve veze.



Ovo pisu danasnije "Vesti" i zeleo bi da prokomentarisemo ovu vijest,i da li je ovo tema u Sjenici?

sjesansarbos
10-03-2006, 15:06
To je oko 600,000 Euro.



Koliko je zemlje ukupno bilo u sastavu kombinata, koji objekti? Zar cijeli kombinat vrijedi samo toliko?!?!

joku
10-03-2006, 15:49
Ja,neznam koliko zemlje poseduje ali znam da je klanica,mljekara,magacini..(koji su svi relativno novo izgradjeni)u sastavu PIK Pester.

Anonymous
10-03-2006, 15:53
:shock: ... :x

joku
10-03-2006, 15:57
"Alan," na koga se ovo ljutis? :wink:

anes
10-03-2006, 15:59
sigurno je neka namestaljka jer je PIK PESTER kada je pocela privatizacija procenjen na preko 20 miliona eura.ako neko zna nesto vise neka nam kaze.ako nastave ovako sve u Sjenici ce otici u bezcenje

anes
10-03-2006, 16:01
za 500000 eura u Sjenici mozes da kupis jedno 5,6 boljih kuca a uporedite to sa vrednoscu klanice,mlekare i mnogobrojnih lokala koje PIK PESTER poseduje

Anonymous
10-03-2006, 16:10
Ljutim se na otimace zemlje koja nema cene :!:

İ krivo mi je sto se ne nadje neki nas budza da ponudi cenu,OK :!: :?:

joku
10-03-2006, 16:28
Pa tako reci,moram reci i da je meni krivo!I nemoras ovo ok da pises velikim slovima!

Anonymous
10-03-2006, 16:51
Uglavnom ok pisem kao OK. Vallahi da je nesto mashuz,nije :roll:

Tahirovce
10-03-2006, 17:05
U Sjenici se koliko znam i nije digla velika prasina oko toga,bila je vec dugo vrijeme prica da ce se prodati,licno sam mislio da nece niko kupiti,al doso parajlija i kupio i tu se zavrsava prica,mislim da je veci problem kako ce covek postupati sa radnicima,hoceli opet pokrenuti proizvodnju zaposltii ljude,dati im normalnu platu i tako im omoguciti normalan zivot..

mislim da je to najbitnije da sad opet firma radi, zao je i meni sto nije kupio neko iz Sjenice al sta je tu je....

sexyseka
10-03-2006, 20:10
Informacije koje ja znam su, da covek koji je to kupio zeli da zadrzi sve radnike(preko 200)i da ce cak sta vise trebati mnogo vise radnika koji su potrebni za posao koji on ima u planu.Posto je Pester poznat po dobrom i zdravom kvalitetu hrane planira pokrenuti proizvodnju Holandskog i Francuskog sira itd.

Koliko su te informacije tacne neznam.

:roll:

Tahirovce
10-03-2006, 20:41
Daj boze sta drugo reci,znacilo bi gradu bilo sta da se radi ima dosta ljudi bez posla i primanja....

edin_mangas
11-03-2006, 17:55
Selam alejkum



Mislim da je to cist promasaj

lejla
11-03-2006, 19:20
Ne mora da znaci ako je covek srpske nacionalnosti da od toga nece biti nista.Covek se bavi biznisom vise godina mozda uradi za Sjencu i vise nego sto mi ocekujemo.

Tahirovce
11-03-2006, 20:34
Ma privatizacija je resena zakonom ako ne ispunjava uslove ponisti se i kraj,kao sto je ponistena za transport i jos dosta firmi....

riki
11-03-2006, 22:51
stvarno mi je zao sto komentarisete nesto sto pojma nemate

pre svega ponudjeno je svim jacim bosnjacima u sandzaku i dijaspori da se napravi konzorcijum i da pester ostane nasim gradjanima

al mi nebi bili muslimani bosnjaci da nekom nesto nezamerimo

licno sam bio prisutan kada nasi privrednici nisu hteli da izadju na aukciju 5 zakazanu koja je inace bila i zadnja jer firma ide pod stecaj a radnici dobijaju otkaze

jedini razlog je taj sto su posto zasto hteli da kasnije kupe te objekte kao sto rade sa fabrikom vesnom novogradnjom metalnim

da li se neko od vas zapita gde su ti radnici koji su otpusteni a kupilisu je mii BOSNJACI

sto se tice izjave haruna hajradinovica cista glupost

ja se licno pitam otkud to da se sad taj gospodin pita za tu zemlju kada je prodata gde je taj isti gospodin bio sve ove godine zasto je on i njegova partija dosad cutala

dosta je bacanje prasine ljudima u oci

treba pogledati istini u oci

razgovarao sam sa DJUROM OBRADOVICEM novim vlasnikom on inace poseduje 8 takvih zadruga i vlasnik je GRAND KAFE za vas koji znaju sta to znaci nemoram da prevodim

covek dolazi u ponedeljak opet u sjenicu i pozvao je sve radnike da se vrate na svoja radna mesta

rezultate cemo vidieti za 6 mjeseci

covek ne samo da je kupio za 560 000 eura taj kombinat nezaboravite da je jos tu obaveza za 208 radnika neisplaceni licni doprinosi penzijsko invalidsko za proteklih 10 godina i dug firme koji je preko 1 milijon

sto se nezapitaste kako taj gigant ode u toliki dug.

borichi
12-03-2006, 00:08
Kad dodjemo do mosta, onda cemo preci preko mosta. Nista ranije.

Sto se mog misljenja tice, potencijalni kupac je to dobio po bud zasto. On ne moze za te novce u Kanadi ni jednu skromnu kucu da kupi. A da mu je stalo do radnika, nije, boli njega neka stvar.

I jos da dodam, ulozio je( to malo novaca ) u svojoj drzavi. Sto za nas Bosnjake bi bio rizik, ulagati u Srbiju, ja makar tako mislim. Tako da je on u dobitku kako god okrenes. Dobro za njega.

Tahirovce
12-03-2006, 13:03
Vrijeme ce pokazati....

amlA
12-03-2006, 13:59
A kojeg mosta...shto bi Hule rekao:)

borichi
13-03-2006, 04:04
A kojeg mosta...shto bi Hule rekao:)





Hm, no comment.

Lakota |ljiv|
13-03-2006, 10:58
Juce sam cuo da je taj covek koji je kupio pester (tj. njegovi advokati) su dali da se napravi lista ljudi,domacinstava koja imaju neke livade,pasnjake.... ce dobijati stoku tacnije po 50 ovaca i neznam koliko krava BESPLATNO ali ce biti u obavezi da PRODAJU mlijeko pesteru makar 2 godine. MALO LI JE?????

lejla
13-03-2006, 14:47
Naj dramaticnije je to sto je covek srpske nacionalnosti.A niko ne razmislja o tome sta ce biti kad se PESTER otvori i dosta Sjenicaka pocne da radi.

anes
13-03-2006, 15:47
Nema uopste veze ko je i sta je covek.Neka uposli ljude i pomogne nasem kraju pa neka bude i predsednik opstine.Ja samo mislim da je cena niska ali mozda se tu kriju i dugovi koje PIK PESTER ima.Neka samo krene i bude sa srecom

riki
15-03-2006, 00:36
juce je odrzan skup radnika penzionera kombinata na kojem je izabrano novo rukovostvo firme

generalni direktor je imenovan FEVZIJA HODZIC a oformeni su i ekspertski timovi za dva savetnika postavljeni su VIDE DUMIC i MIRSAD KURTOVIC

raspustena je stara skupstina i imenovani su novi upravni odbori u kojima su iz Sjenice imenovani NURIJA ROZAJAC I RAMIZ UGLJANIN a predsednik nazornog odbora MIRSAD COLOVIC

sto se tice novog programa rada ove firme vlasnik DJURO OBRADOVIC je pozvao radnike sve da se vrate na posao i njih 208 koliko se vodi na spisku zaposlenih ovih dana bice rasporedjeni na nova radna mjesta

sto se tice objekata tj prodavnica po gradu bice ponudjeno gradjanima sjenice da otvore mini biznis jer kako je juce na sastanku kazao obradovic ovoj sredini treba pomoci jer je izvor zdrave hrane ali netreba samo radnici pesteri da zive vec treba uposliti i ostale gradjane koji su ostali bez posla

pravi rezultati ocekuju se vec u prvih sest mjeseci

restoran MERIMA tj SRBIJA ce se renovirati i tu ce se napraviti hotel

nasa klanica ce biti cetvrta u scg koja ce plasirati svoje proizvode kako na evropsko tako na svetsko trziste

tako se isto ocekuje i od mlekare

novo preduzece ce se svoditi iskljucivo na poljoprivredi ratarstvu i stocarstvu

vec danas su bili angazovani ekspertski timovi koji su pregledali sadasnje stanje kombinata i odlucenmo je da se nakon otapanja snijega pocnu izvoditi radovi na izgradnji savremenih staja za krupnu i sitnu stoku

kooperantima mestanima sjenicke opstine ponudjeno je da saradjuju sa firmom tako sto ce se svakom domacinstvu koji zeli da saradjue omoguciti nepovratni krediti u poboljsanju stocnog fonda stim da se casno i posteno ispunjavaju uslovi

vec je pripremljeno 1ooo ovaca i 500 krava muzara simentalske rase da se dopreme u ovaj kombinat

kako kaze obradovic vera nacija boja koze ga nezanima vec samo rad i do kraja godine ocekuje da ce ovo preduzece koje sada ima 208 radnika prerasti u pravi evropski gigant koji ce imati 1000 zaposleni i preko 5000 kooperanata

a mislim da to nije malo zar ne

ponudjeno je da svi radnici koji imaju svoje deonice a nezele da rade mogu prodati svoje akcije po evropskom standardu svi koji zele u penziju bice im uplacen radni odnos a verovali ili ne vec danas su radjeni spiskovi i obracuni tako da ce radnici ovih dana primiti prvi deo zarade posle dosta godina.

sto se tice zaposljavanja nece moci ni po babu ni po stricevima ovaj je musliman ovaj je srbin vec po konkursu ko se javi i ko ispunjava uslove.covjek nije cetnik kako ga pojedini nazivaju vec covek koga zanima samo ekonomija

juce je obradovic posetio i efendiju RAMIZA HAMIDOVICA i ponudijo pomoc islamskoj verskoj zajednici

prema tome upoznajte covjeka pa onda ga kritikujteipak mislim da dolazi bolje vrijeme sjenici i sjenicanima

a to ce se videti nakon 6 mjeseci

borichi
15-03-2006, 00:55
Niko nema nista protiv sto je on srbin. Jedino sto mi govorimo je, da se on docepa ogromnog bogatstva za male pare. A to sto je on ponudio pomoc, sto da ne, jer ta islamska zajednica moze da utice da se smanji raseljavanje stanovnistva. Njemu je potrebna sposobna radna snaga, a ne samo starci koji jedini ostaju u Sjenici. Covjek ima vrlo razvijenu strategiju.

joku
15-03-2006, 01:03
Najmanje je vazno koje je nacionalnosti covjek,mnogo je vaznije da je spreman da ulaze u Pester.Pa, neka mu je hairli.

edin_mangas
15-03-2006, 20:24
Selam alejkum



Sto se tice pik pestera i citave situacije sve mi to izgleda na neku bajku

Nebi sade da iznesem neke negativne stavove.

Kad pogledamo celokupnu situaciju u srbiji 90% srbije je propalo a da sjenica procveta pokazace vrijeme

Daj boze da to sve fukcionise kako treba bice od toga nekog haira :)



Samo me jedna stvar muci "Srbija" nema pravo i dozvolu da izvozi sir u evropsku zajednicu (po mojim informacijama)

Grci izvoze sir FETU. I da se sjenicki sir probie i ako dobije dozvolu cisto sumljam. Firma "FETA" ima godisnji budzet ko pola srbije :)



A srbija ima strasno veliki rejting u zemljama evroske zajednice

Jedino ako nam rusi ne pomognu :)

liliput
16-03-2006, 16:16
i po meni je to samo neka bajka sta su jos sve hteli sa prave pa eto sjenica na istom stoji sta bi sa sportskom salom ili sa onim trznin centrom sve stoji u mestu i truhni samo lazu ljude i uzimaju pare vise niþta. daj boze da ovaj put ne bude lazi ali kako ovaj riki ispriça to sjenica ce probeharat ali se ne valja zalecat tako bog zna sta ce bit.hayirli uðrlu olsun sta da kazem daj boze da zaradi sjenica a ne DRUGÝ :!: :!: :!:

lejla
29-03-2006, 16:35
Narode znali ko sta bi sa PESTEROM??

riki
30-03-2006, 17:59
PISAO SAM VEC JEDNOM ljudi su se vratili na posao i polako se priprema prozivodnja

a platu primaju 1 sad tj u ponedeljak

mirsad
30-03-2006, 20:55
Kolika je ta plata

riki
30-03-2006, 21:03
pa vrednos jedne plate je 100 eura u dinarskoj protivrednosti a nekima to je najmanje

mirsad
30-03-2006, 21:23
Jeli to za sjenicki standard zivota realna plata.

riki
30-03-2006, 21:28
naravno da je realan kad su penzije 6000 dinara a ovamo plata 10000 dinara pa ti proceni da li je realan

Elvis_A
31-03-2006, 10:14
neka su ljudi poceli da rade i neka budu te plate "redovne" :roll:

Tahirovce
31-03-2006, 17:27
Plata nije dovoljna za zivotni standard al bolje ista nego nista,prosecna plata u Srbiji je preko 20.000 dinara

mirsad
31-03-2006, 20:35
Sto nebi bila u sjenici isto toliko.

riki
31-03-2006, 22:19
izvini pope al ta plata se isplacuje za ono sto niko nista nije radjo sve te godine su ljudi lezali kucama i niko nije radijo zatvorena firma bila

edin_mangas
31-03-2006, 23:28
Selam alejkum



Riki brate dacu ti banalan primer tvoje price nemoj da se nadjes uvredjen



U sjenici nema goriva uopste ali preko veze mozes da dobijes pola litra i budi zadovoljan sto ima i toga



A sa pola litra nemozes ni da upalis auto

Bolje ista nego nista???????????????

riki
31-03-2006, 23:37
A KAD NEMAS NIMALO GORIVA NEMOZES DA GA NI UPALIS A SA POLA LITRA MOZES DA ZAVERGLAS

Tahirovce
01-04-2006, 08:39
ahhahah ljudi uhar je narodu i tih 100 eura(ako ih dabiju),

liliput
09-04-2006, 16:57
imal sta novo o pik "pester" __? :roll:

Tahirovce
09-04-2006, 18:29
ja nisam cuo nista novo....

riki
10-04-2006, 14:16
ima svega al izgleda da je uzalud pisati jer sve ljudi pogresno svataju il sepretvaraju englezi sve gledaju pesimisticki

askica
10-04-2006, 14:21
Pa danas u Blicu pise da je pocelo sa radom.Da je novi direktor podelio prve zaostale plate,istina,minimalce, a slede i nove isplate.

I to da je radnicima na radnom mestu zabranjemo bavljenje politikom.

Direktor planira i da zaposli nove, mlade, inžinjere poljoprivrede.

Opsirnije na www.blic.co.yu

joku
10-04-2006, 14:52
Evo malo"teorije zavere"

Naidjoh na podatak da PIK Pester poseduje 9%sveukupnog zemljista u Sandzaku(ne navode granice).Ako je ovaj podatak tacan,namece se pitanje:da li je ugrozen opstanak Bosnjaka u Sandzaku?Zna se da su srbi kao glavni argument za pravo nad Bosnom i Hercegovinom upravo koristili to,koliko zemljista je u njihovom posedu.Po toj logici je moguce, ako bi zemljiste u Sandzaku otislo u pogresne ruke da bi za dvadesetak godina opet neko mogao da potegne isti argument za pravo nad Sandzakom.



Kao sto rekoh ovo je u domenu teorije zavere. Ja sam optimista i zelim da vjerujem da dolaze nova bolja vremena za PIK Pester samim tim i za Sjenicu.I da je covjek dobronameran.

liliput
12-08-2006, 17:14
evo odavno se ne pominje pik "pester" pa bih voleo da znam sta bi? ima li kakvih promena? je li se sta uradilo?

Tahirovce
14-08-2006, 19:31
Ja sam video da su kupili nove traktore,pomaka ima al neznam koliko...........

keiselbach
07-09-2006, 19:19
E bre Sjenicaci sta ste sve ispisali u vezi sa ovim 'PESTEROM' samo covek da cita i da se smeje.Kakvi smo u prirodi takvi smo i na internetu.2-3COVEKA su izlozili stvari onakve kakve jesu a ovi ostali normalno koriste da to ispolitiziraju i omah okrenu vetar na drugu stranu.Verovatno bi im vise odgovaralo stanje kakvo je bilo pre nekih pola godine nego to sto vec3-4 meseca ljudi fakticki nista ne rade a kakve takve obaveze se prema njima ispunjavaju.Treba da se molimo Bogu da covek krene onako kako je poceo a da ga pre toga ne razocaramo jer inace to je sad njegova svojina pa on lako moze katanac na kapiju i ajd rodo moj odakle si doso a ono tamo da ostane grdje nego sto je bilo. :mrgreen: :lol:

Tahirovce
07-09-2006, 19:35
Prvo dobro nam ti doso na forum........

Nece njega niko otera sa par komentara,ako ima interesa radi ce ako nema oticice i ako ga molimo da ostane.Nije on dosao sto nas voli vec da zaradi.A sto se tice mene moze da ode odakle je dosao,al samo nek ostavi onih 50 hektara gradjevinskog zemljista koje mu ne pripada......

halilce
07-09-2006, 19:41
Vidimo da ima nekog pomaka.Ta kupovina poljo mašina,terenskih vozila,redovne plate iako faktički ne radi ni 20 odsto kapaciteta.

Znam da klanica radi za privatnike,po Pešter su skupljali sijeno,orali.

Videćemo sledeće godine,šta će se raditi i koliko će radnici zaraditi....

joku
07-09-2006, 22:39
Frankfurtske" Vesti" u danasnjem broju,objavljuju tekst na cijeloj strani o PIK Pesteru.Evo nekih zanimljivih dijelova:

"Pester" poseduje klanicu povrsine 7 000 kvadratnih metara i mlekaru,ima 1 100 hektara najboljih pasnjaka u kraju i raspolaze sa jos 3000 hektara drzavnog zemljista...



-Imam 50 radnika mlekara i 60 mesara,a nemam ni mlekaru ni klanicu,ni stocni fond.Zato sam ucestvovao u 1200 radnih sporova,ali nijedan nisam dobio!Ipak,teski su samo oni problemi,koji se nemogu resiti novcem.Radnici primaju plate dok cekaju da pocne proizvodnja,a najgore je da ih otpustimo,posto vecina ima samo osnovno obrazovanje i preko 45 godina zivota-kaze Djura Obradovic...



Sjenicka jagnjetina iz PIK Pestera ce se uskoro prodavati u specijalizovanim prodavnicama sirom Srbije.I to,na zapadni nacin.Nabavlja se moderna mesarska oprema,a vec su kupljeni plazma TV ekrani,"najveci koje smo nasli"kaze Obradovic.-Ekrane cemo postaviti iznad glava mesara i prodavaca u svakoj prodavnici.Malo ljudi zna da je Raska jedan od najzdravijih i najlepsih pasnjaka u zemlji.Tako ce kupci imati priliku da biraju meso,i da usput gledaju filmove o Pesteru,Sjenici i samom kombinatu,kako bi znali sta kupuju-veli sagovornok "Vesti".

borichi
08-09-2006, 02:59
A jes mu pala sekira u med. Za nikakve novce, ali sta ces kad ljudi vole RASKE pasnjake.

keiselbach
09-09-2006, 17:15
Nije on dosao sto nas voli vec da zaradi



Tacno tako a kako ce da zaradi ako mu Sjenicaci ne daju radnu snagu?

Dovesce ih iz"ZIMBABVEA" je li?on je to kupio zato sto ima i prirodne i ljudske resurse i zato sto racuna na staru "Sjenicku mlekarsko klanicku gardu" do duse bez svih onih lopova koji su i cesme poskidali a da ne pricam o opremi.Ko bude hteo posteno da radi sigurno mu nece biti lose ali ljudi nece da se osveste da je sad sve privatno i da nema drzavnih jasala,vec eto tako idu sa kafe na kafu i razmatraju kako sad jedan neznanac da kupi sve to.Pa bolje i neznanac nego ovi sjenicki "kokosari od privrednika" ciji dinar DVA VOLA VUKU STO ZNAS I SAM.





A sto se tice mene moze da ode odakle je dosao,al samo nek ostavi onih 50 hektara gradjevinskog zemljista koje mu ne pripada





I ovo si u pravu.A ajde onda mi objasni ko ce njemu da vrati ono zemljiste sto su ljudi bespravno zauzeli ko da im je babovina.Eno gore u onom "SLOBOVOM NASELJU" ljudi imaju pravo na 3ara a zagradili su po pola hekteara

Eno u "Suvom polju" ljudi su napravili garaze i stale

Eno gore ka deponiji smeca ljudi su zagradili i zidaju kuce na veliko

Eno u vapsko dubinjskoj jurtinji Hajradinovske kuce i da ti ne nabrajam dalje

Sta ce sad on da radi da sve to porusi i da rastera sav taj narod je li?



A svi su mislili nece doci to vreme kad ce jedan covek doci da trazi ono sto je njegovo.

Nije on samo kupio "PESTER'

on ima i kombinat u Surcinu,Sopotu,Novoj Varosi pa i po celom svetu i za njega je tih 50h :?: :lol: 8) a zemlje koliko ti rece nista.

liliput
18-09-2006, 18:55
ee opet ja i opet pitam sta bi sa pik "pester" radil se sta?imal sta novo u vezi toga?

Tahirovce
18-09-2006, 19:46
Isto sve kolko ja znam, a McBarny svakom svoje,sto znaci on nek uzme njegovo a opstini nek vrati sto mu ne pripada,(ne radi se o 50 hektara zemlje negde na pesteru,vec 50 hektara gradjevinskog zemljista).Ja licno nemam nista protiv coveka, on nije kriv vec oni sto su mu dali ono sto mu ne pripada....

keiselbach
19-09-2006, 09:11
Voleo bih da znam gde je tih 50ha gradjevinskog zemljista i otkuda ta zemlja od jednom kad po Sjenici ziva dusa nista nece da gradi.

Ono koliko nas ima svi se nabili u "CENTAR" pa nam je centar grada od gornje skole do 'nuhove prodavnice".duse mi veci nego po gradovima od 100000stanovnika.

Znate i sami da se Sjenica u opste ne siri.