PDA

View Full Version : Ne nasedajte na SMS prevaru!


Prijepoljka
21-06-2008, 15:53
Pretplatnici Mobilne telefonije Srbije i Telenora u petak su dobijali SMS poruke u kojima je navedeno da će, ukoliko poruku proslede na 10 drugih brojeva, dobiti poklon od 1000 dinara kredita i 100 besplatnih poruka. Potpisani su bili Mt:s i Telenor, "povodom 81. godisnjice JAT-a".

JAT Airways je osudio zloupotrebu imena kompanije u SMS poruci kojom se građani dovode u zabludi i izlažu novčanom izdatku.

Iako je na prvi pogled bilo jasno da se ne radi o reklamnoj kampanji mobilnih operatera, jer se ni mt:s ni Telenor svojim korisnicima ne obraćaju u prvom licu, Mobilna telefonija Srbije još jednom apeluje na svoje korisnike da se uzdrže od prosleđivanja poruke slične sadržine prijateljima i poznanicima, kako se ne bi izlagali dodatnim troškovima naplate poslatih SMS poruka.

SMS poruke kojima mt:s obaveštava korisnike o pogodnostima za određeni profil imaju jasno naznačenog pošiljaoca – "mtsINFO" i njima se korisnici precizno upućuju da više informacija mogu dobiti putem pozivanja mt:s korisničkog servisa na broj 064/789, a sličan princip primenjuje i Telenor.

(agencije/MONDO)

Tahirovce
21-06-2008, 21:40
Ja sam dobio nekoliko tih poruka,al posto su mi brojevi na ugovor nisam naseo na foru....

supergirl
21-06-2008, 23:51
Kako je neko uopste i naseo na to?!?!
A stvarno dobra provala!!!

NeXeN
22-06-2008, 00:38
ja sam dobio takvu poruku od najbolje drugarice....
i posle sam joj napisao:
mt:s i telenor te nagradjuju,posalji ovu poruku na jos 10 brojeva i dobices letovanje na hawaje. Vas Telenor i mt:s.
Naravno to je bila samo aluzija na onu sto sam ja primio,nije valjda sad ona slala i tu moju poruku.... xixixixixi

Crni Gruja
22-06-2008, 14:22
JA bih osobama koje su na to nasele poruku naplatio po 20, a ne 3 dinara. Kad nemaju u glavu ne treba im ni na kredit....

iSelektor
22-06-2008, 16:33
Ada brate zajebano je to...
Vidi danas svako sebi moze da napavi PREMIUM BROJ, to su brojevi, koji se koriste za slanje poruka na televizije ili slicno,imaju obicno po 4 ili 5 brojeva ti premium brojevi...

Vidi sistem...

Ti sebi kupis taj premium broj, koji danas mozes da dobijes dzabe ili pak mesecna pretplata, pa je tvoj i ne treba kucati u sms poruci pre texta, ono kratko RADIOBLABLA razmak pa text poruke...

A danas na internetu imas pun kur stranica dje mozes da biras sa kojeg broja saljes SMS poruku...

Znaci ja izaberem da ti saljem sa MOG premium broja SMS poruku i napisem ti odgovarajuci text... Ti ides na odgovori, i ja sam zaradio onoliko koliko kosta premium broj ili koliko sam izabrao da se skida po broju...

Posto ja imam tih premium brojeva, mogu ti rado pokazati kako to izgleda, samo mi ostavi neki broj mobilnog telefona, da ti posaljem sms :)
Pa mi odgovori i ja sam zaradio 3 eura :icon_cheesygrin:

Mora se paziti na to... narocito ako su reklame ili nepoznate sms poruke u pitanju!


Pozz tahirovic 8)