PDA

View Full Version : Prva borbena postrojba iz BiH od kolovoza u Iraku


borichi
19-06-2008, 17:29
»Postrojba se već tri mjeseca nalazi na obuci u Banjoj Luci, a po upućivanju u misiju prvih sedam dana provest će na pripremama u Kuvajtu«, kazao je načelnik Glavnog stožera OS BiH general Sifet Podžić


Sarajevo - Oružane snage BiH u kolovozu će uputiti u Irak svoju prvu borbenu postrojbu od 49 vojnika koja će se pridružiti koalicijskim snagama predvođenim Amerikancima, potvrdio je načelnik Glavnog stožera OS BiH general Sifet Podžić.
»Postrojba se već tri mjeseca nalazi na obuci u Banjoj Luci, a po upućivanju u misiju prvih sedam dana provest će na pripremama u Kuvajtu«, kazao je Podžić u izjavi koju je u četvrtak prenio »Dnevni avaz«. Vojnici iz BiH trebaju preuzeti poslove osiguranja baze »Echo«, gdje je od ranije smještena postrojba pirotehničara iz BiH. Oružane snage BiH u Irak su poslale već sedam rotacija pirotehničara koji uništavaju prikupljena neeksplodirana sredstva. Nitko od pripadnika OS BiH koji su do sada bili angažirani Iraku nije nastradao. [Hina]

nc.biber
19-06-2008, 19:27
koja him je borbena pjesma?
mozel ona: nema bitke nama rata bez Jasera Arafata

borichi
19-06-2008, 20:32
"Grdne rane pirotehnicari!!!" >> Pa sto po Bosni ne pociste mine, i ostale eksplozivne naprave.

Al, ajd' ovo im je valjda neki put prema tim Evropskim Integracijama.

ebu_hamza
20-06-2008, 12:54
Ne znam samo od kakve su koristi evro-atlanske integracije Bosanskom drzavljaninu, i njegovoj porodici, koji je prije par dana poginuo u Afganistanu radeci za jednu od americkih kompanija.

Tahirovce
20-06-2008, 15:55
poslace mu neku zahvalnicu i amaricku zastavu u znak zahvalnosti....

Elvis-Eko
20-06-2008, 16:43
Gdje ce mu poslat ?

Tahirovce
20-06-2008, 17:08
na kucnu adresu,da ima porodica za uspomenu....

ebu_hamza
20-06-2008, 19:25
Ljudi, sala na stranu, al' ipak moramo priznat da je ovaj nesretnik dao "ogroman" doprinos za priblizavanje BiH Evropskoj uniji i NATO-u.

Ja mislim da celnici ove dvije organizacije vec ozbiljno razmisljaju da ovih dana prime BiH u svoje redove.

borichi
20-06-2008, 19:57
Bh. državljanin Nedim Nuhanović poginuo u Afganistanu

Sinoć je Lukavac pored Tuzle potresla strašna vijest. Kako FTV saznaje, 30-godišnji bh. državljanin Nedim Nuhanović poginuo je u eksploziji u kampu na granici Afganistana i Pakistana.
http://www.sarajevo-x.com/media/images/vijesti/080614086.jpg
Ovu informaciju za FTV potvrdio je jedan od članova obitelji. Nuhanović je u Afganistan otišao prije sedam mjeseci, a radio je za američku tvrtku KBR. Prema dostupnim informacijama, bomba je pala među petoricu radnika, prilikom čega je Nuhanović poginuo, a ostale četiri osobe su povrijeđene. Ministarstvo vanjskih poslova naše zemlje još nema službenu potvrdu ove informacije. U ministarstvu, također, nemaju ni podatak o tome koliko je naših građana na privremenom radu u Iraku i Afganistanu preko američkih tvrtki.

Prema ranijim medijskim natpisima oko 4.000 bh. državljana je zaposleno u ovoj opasnoj regiji. U MVP BiH tvrde da ne postoji obveza tvrki koje angažiraju naše građane da iste prijave diplomatsko-konzularnim predstvništvima te da se zna samo za one koji se sami jave u veleposlanstva naše zemlje.

Inače, Tuzlanski kanton prednjači u broju osoba koje su otišle na rad u ta rizična područja.
(Sarajevo-x.com / FTV)

borichi
20-06-2008, 20:06
Ja ne vidim nikakvu vezu izmedju ovog momka, (rahmetlije) i Bosanskih Postrojbi, koje trebaju biti otpremljene u Irak da razminiravaju tu zemlju.

PS

Taj nesretan slucaj sa r.Nedimom Nuhanovicem se dogodio mislim 13-07-2008.

adnan
20-06-2008, 20:51
13-07-2008 ????

Danas je 20-06-2008.

ebu_hamza
20-06-2008, 21:15
Dobro, G-dja Borichi se malo preracunala, al' ne zamjeramo.

Ko ide da "razminirava" Irak? To su samo price za malu djecu. Prelistaj malo BH medije i naci ces fotke tih "deminera" kako u punoj ratnoj opremi, u uniformama sa americkim oznakama stoje pored kuce koju su upravo srusili i napisali na nju ime navijacke grupe iz Zenice. Nakon toga ova navijacka grupa je imala puno posla da bi dokazala kako oni nemaju nikakve veze sa ovim.

Licno poznajem Alja Cikotica, rodjenog brata ministra odbrane Selma Cikotica, a i njihov bliznji rodjak mi je prvi komsija tako da sam super obavijesten sta u stvari te "deminerske postrojbe" rade u Iraku.

A prije nego napises svoj sljedeci post, reci nam ovako iskreno da li bi ti bila spremna poslati svoga sina, da za americke interese, ide u Irak, pa makar tamo radio ko deminer?!

Tahirovce
20-06-2008, 21:41
13-07-2008 ????

Danas je 20-06-2008.

:pljesak::smeh2::smeh2::smeh2:
Adnane iskreno nedostajes forumu.....

borichi
21-06-2008, 01:00
13-07-2008 ????

Danas je 20-06-2008.


Bas si prznica.:)

adnan
21-06-2008, 20:20
Izvini, mislim nemoj da se ljutis, samo sam primetio.